ארכיון

בוטלו השימועים ל-200 עובדי עיריית קריית גת

אחרי איום הפיטורים: הצדדים ידונו בצורך בצמצומים בעירייה. בנוסף הוחלט כי בחודש ספטמבר יקבלו העובדים דמי ביגוד כנהוג וכמקובל בשלטון המקומי
איציק זוארץ
18 באוגוסט 2019
19:40

200 ממכתבי השימוע שנשלחו ל-320 עובדי עיריית קריית גת בוטלו הערב (ראשון) בעקבות בקשה של הסתדרות העובדים. בדיון דחוף בבית הדין לעבודה נקבע כי הצדדים ינהלו משא ומתן על הצורך בצמצומים.

הדיון נערך לבקשת יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל ובהנחיית יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד. בדיון נקבע בהחלטת בוררות כי הצדדים ינהלו משא ומתן על הצורך בצמצומים, היקפם וצעדים אחרים שנועדו להקטין משמעותית את הפגיעה בעובדי העירייה.

בנוסף, בעקבות דרישת ועד העובדים והסתדרות המעו"ף, הוחלט כי בחודש ספטמבר יקבלו העובדים דמי ביגוד כנהוג וכמקובל בשלטון המקומי – לאחר שהתשלום בגינם עוכב ולא הועבר עד כה.

בשבוע שעבר פרסמה העירייה פוסט בפייסבוק ובו הכריזה שבכוונתה לפטר 320 עובדים, כחלק מתוכנית הבראה. מטעם העירייה נמסר לאחר ההודעה על הכוונה לפטר את העובדים כי "במהלך העשור האחרון נבנו בקרית גת 5 שכונות חדשות ומתחדשות אשר אכלסו ועתידות לאכלס עשרות אלפי תושבים חדשים. בניית רובעי מגורים חדשים בהיקפים יוצאי דופן וקליטת אלפי משפחות חדשות כרוכים בהכרח בהרחבת שירותי חינוך, פיתוח תשתיות ושירותים מוניציפאליים אחרים הגורמים טלטלה בכל הנוגע לניהול תקציב העירייה".

יו"ר ועד העובדים, ראובן אלקבץ, אמר בריאיון לכאן רשת ב בשבוע שעבר כי "ראש העיר דהרי מכריז על פיטורים אחרי שצבר גרעונות במודע, חילק מכוניות ותפקידים בכירים למקורבים וכל סביבתו נהנית משכר גבוה. הוא צריך לתת דין וחשבון לאן נעלמו הכספים האלה".