הצעירה הבריטית מחוץ לביהמ"ש בקפריסין, 29.07.19
צילום: אי-פי

פרשת המין בקפריסין: הצעירה הבריטית תישאר במעצר

בית המשפט נענה לבקשת עורכי דינה של הצעירה לדחות את הדיון בו תשיב על כתב האישום וקבע מועד חדש ביום שלישי הבא
חן ביאר
19 באוגוסט 2019
11:09

פרשת המין בקפריסין: בית המשפט קבע היום (שני) כי הצעירה הבריטית תישאר במעצר. זאת לאחר שנענה לבקשת עורכי הדין החדשים של הצעירה שביקשו לדחות פעם נוספת את מתן התשובה לאישום נגדה בשביל שיוכלו ללמוד את התיק. הדיון החדש יתקיים ביום שלישי הבא.

הצעירה הגיעה לדיון בלוויית עורך דינה הבריטי ועורכת דין קפריסאית שהחליפה את עורך הדין המקומי שייצג אותה והתפטר. עורכי דינה הגישו בקשה לבית המשפט לחרוג מהנוהל המקובל, ולאפשר לפרקליט הבריטי לייצג אותה בהליך המשפטי. הנושא יועבר לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה במדינה.


כזכור הצעירה הבריטית מואשמת בפגיעה בסדר הציבורי לאחר שהודתה שבדתה את טענת האונס נגד הצעירים הישראלים שהיו עצורים בפרשה. לאחר מכן טענה שהמשטרה איימה עליה והפעילה עליה לחץ בשביל שתחזור בה מטענת האונס.

בתחילת החודש ה"סאן" הבריטי  דווח שהצעירה טענה שהשוטרים הכתיבו את הודאתה לפיה בדתה את התלונה, ולאחר מכן הכריחו אותה לחתום עליה. לפי הדיווח, בתחילה נמנעה ממנה הגנה משפטית ואיימו עליה שאם לא תחזור מהודאתה, גם חברותיה יעצרו: "זה משוגע, הם לא נותנים לי לדבר. הם מנסים לגרום לי לחתום על משהו אחר. ניסיתי לצלם תמונה כדי לשלוח לאמא שלי, והשוטרת צעקה עליי. אמרתי שאני לא חותמת על המסמך בלי עורך דין, אני לא מבינה את זה".

תגיות:
קפריסין