בלאט, 2013
צילום: משה שני, פלאש 90

דיוויד בלאט: חליתי בטרשת נפוצה

מאמן הכדורסל הודיע על מחלתו באתר קבוצתו היוונית אולימפיאקוס
ליאן וילדאו

מאמן הכדורסל הישראלי דיוויד בלאט הודיע היום (שני) שחלה בטרשת נפוצה. בלאט פרסם את ההודעה במכתב שהעלה באתר האינטרנט של קבוצתו היוונית אולימפיאקוס. בלאט כתב בפתח מכתבו: "לפני מספר חודשים הובחנתי כחולה ב-PPMS. למחלה זו צורות רבות המתבטאות באופנים שונים אצל כל אדם. זוהי מחלה אוטואימונית, אשר יכולה ואכן משנה בדרכים רבות את האיכות שלך ואת היכולת שלך לבצע אפילו פונקציות בסיסיות, בדרכים שתמיד נראו לך נורמליות".

 

שחקן העבר והמאמן האגדי שיתף במכתב בתחושת ההלם הראשונית שלו כשקיבל את הבשורה: "כשהייתי מוצף מההלם והכאב הראשוני, ידעתי שחיי יכולים להשתנות מעכשיו. החלטתי שאני לא מתכוון לוותר על שום דבר. כל מה שעליי לעשות זה להסתגל ולמצוא דרכים חדשות להמשיך את חיי בצורה טבעית ככל האפשר. הדבר הראשון שעשיתי היה להסתכל על כך לפי מתודולוגיית אימוני הכדורסל במונחים של איך לפתור ולהתגבר על קשיים. לתהליך שלי שלושה צעדים: 1) מה הבעיה? 2) מדוע זה קרה? 3) איך נתקן את זה?"

בסיכום המכתב כתב בלאט: "אני מאמן והתפקיד שלי הוא להנהיג, ללמד ולעורר השראה להרבה אנשים. אי היותי זריז או פעיל אינה משפיעה על היכולת הנפשית שלי לעשות את הדברים האלה. יש לי מזל. יש לי רופאים נהדרים, מאמנים, פיזיותרפיסטים ומנהלים שעוזרים לי להתגבר. איך אוכל להתלונן? זה יהיה בזבוז אנרגיה. ברגע שאני מבקש מהשחקנים שלי להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם - אני צריך לבקש או נכון יותר לדרוש שאעשה בדיוק אותו דבר".

מועדון הכדורסל מכבי תל אביב הגיב על ההודעה: " מאחלים לדייויד בלאט, מגדולי מאמני הכדורסל במכבי ובכלל, בריאות טובה, חוסן והמשך הצלחה - Be strong".

תגיות:
כדורסל