מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד והשר רפי פרץ
צילום: תומר נויברג ויונתן זינדל, פלאש 90

מזכ"לית הסתדרות המורים: "אנשי האוצר הם עבריינים ברישיון"

יפה בן דוד החריפה את איום השבתת הלימודים בבתי הספר היסודיים, על רקע משבר החינוך המיוחד: "מודיעה לשר החינוך - נוציא את הטילים שיש לנו ביד". גם בארגון המורים מאיימים בשביתה, ובריאיון לכאן רשת ב אמר רן ארז כי ימליץ שלא לפתוח את השנה
לירן כוג'הינוף
19 באוגוסט 2019
14:14
עודכן ב 20:36

פתיחת שנת הלימודים בסכנה: לאחר שבהסתדרות המורים הכריזו על סכסוך עבודה מול משרדי האוצר והחינוך, היום (שני) החריפה מזכ"לית ההסתדרות יפה בן דוד את האיומים בשביתה והתבטאה בתקיפות נגד שני המשרדים. "אנשי האוצר הם עבריינים ברישיון", אמרה בן דוד, והוסיפה: "אני מודיעה לשר החינוך - נוציא את הטילים שיש לנו ביד".

את הדברים אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים בבתי הספר היסודיים בכינוס לקראת פתיחת שנת הלימודים, ובתגובה לדברי שר החינוך רפי פרץ באותו כינוס. שר החינוך אמר כי משרדו עושה כל מאמץ לפתוח את שנת הלימודים כסדרה ולפתור את משבר החינוך המיוחד - שהוא בין הנושאים שעליהם הכריזו בהסתדרות על סכסוך עבודה. בן דוד אמרה על הדברים כי במשרד האוצר ובמשרד החינוך "יש אנשים שרק מדברים". המזכ"לית אף טענה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מעורב בנושא, וכי מטעמו פנו אליה והבטיחו ש"ידאג לה אחרי הבחירות".

האזינו לריאיון עם יו"ר ארגון המורים רן ארז בכאן רשת ב

אתמול הכריזה הסתדרות המורים על סכסוך עבודה בתחום הפנסיה, בנוסף לסכסוך בתחום הרפורמה בחינוך המיוחד, שעליו הכריזו בשבוע שעבר. בהסתדרות אמרו כי אין היערכות מתאימה לרפורמה בחינוך המיוחד ומשרד החינוך אינו משתף את ההסתדרות במשא ומתן על הרפורמה.

במקביל, גם בארגון המורים בבתי הספר העל-יסודיים מאיימים בשביתה. יו"ר הארגון רן ארז אמר היום בריאיון לתוכנית בחצי היום עם אסתי פרז בכאן רשת ב כי ימליץ מחר להנהלת הארגון לא לפתוח את שנת הלימודים באחד בספטמבר.

"ארבע שנים ניסינו לפתור את בעיות תנאי העבודה של המורים", אמר ארז. "הדברים האלה לא זזים במילימטר. כל משא ומתן שאנחנו מנהלים עם משרד החינוך ומשרד האוצר לא מביא לתוצאות". על המשבר בחינוך המיוחד אמר יו"ר ארגון המורים כי לא הכינו את המורים ואת התשתיות לרפורמה בתחום הזה וכולם סובלים מכך.