מבקר המדינה מתניהו אנגלמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היו"ר החדשה של ועדת ההיתרים ויתרה על המינוי

השופטת בדימוס שרה פריש נימקה את החלטתה בכך שהוועדה "הפכה לכדור משחק במגרש הפוליטי". זאת לאחר שנשמעה ביקורת נגד השינויים שעשה מבקר המדינה בהרכב הוועדה
אמוץ שפירא
19 באוגוסט 2019
21:28

השופטת בדימוס שרה פריש, שמונתה רק בשבוע שעבר בידי מבקר המדינה מתניהו אנגלמן לשמש יו"ר הוועדה למתן היתרים, החליטה לוותר על המינוי. בהודעה שפרסמה הערב (שני) ציינה פריש כי מקומה אינו בוועדה, "משום שהפכה לכדור משחק במגרש הפוליטי".

עוד ציינה פריש: "הסכמתי למינוי מתוך ידיעה והבנה שוועדת היתרים הינה ועדה מעין שיפוטית, הפועלת על בסיס קריטריונים משפטיים ואתיים, ונוגעת בעניין ולא באדם. מצב שבו ועדה ציבורית חשובה הופכת קרדום לחפור בו, עבור בעלי עניין המעוניינים לקעקע את מסקנותיה עוד בטרם נערך דיון אחד, וזאת באמצעות הפצת בדותות ושקרים, מחייב את כל הנוגעים בדבר לחשיבה על המקום שאליו הידרדר השיח הציבורי". פריש הודתה למבקר המדינה על האמון שנתן בה כשמינה אותה לתפקיד.

בשבוע שעבר הודיע אנגלמן על הגדלת מספרם של חברי הוועדה משישה לשמונה, ופרסם את שמות חבריה החדשים, כשכמה מהם התגלו כמקורבים לליכוד. גורמים פוליטיים ואחרים מתחו ביקורת על המהלך והביעו חשש כי הוועדה נועדה לשמש "חותמת-גומי".