ג'פרי אפשטין

יומיים לפני שהתאבד: אפשטין חתם על צוואה

המסמך, שנחשף מפרטים שהוגשו לבית המשפט, שופך מעט אור על המסתורין סביב נסיבות מותו של איל ההון. קורבנותיו של עבריין המין דורשות את חלקן מהונו, שנאמד בכחצי מיליארד דולר
סוכנויות הידיעות
20 באוגוסט 2019
02:46

עבריין המין ג'פרי אפשטין חתם על צוואה יומיים לפני שהתאבד בבית המעצר - כך חשף אמש (שני) העיתון ניו יורק פוסט מתוך מסמכים שהוגשו לבית המשפט. בעקבות כך הודיעו עורכי דינן של קורבנותיו של איל ההון כי ידרשו לקבל פיצוי מתוך הצוואה במידה ומינו לעצמו יורשים, על רקע ההליכים נגדו שנפסקו בעקבות התאבדותו."צריך להעניק את כל מה שהיה לו לקורבנות", אמרה ליסה בלום, מעורכות הדין המייצגות את הקורבנות, "זה הצדק היחיד שהן יכולות לקבל". הונו של אפשטין, שהואשם בסחר בקטינות למטרות מין, מוערך בכחצי מיליארד דולר.

החתימה על המסמך מצד אפשטין שופכת מעט אור על המסתורין סביב נסיבות מותו. בשבוע שעבר פורסם תיעוד ממצלמות האבטחה בבית המעצר בו הוחזק, שגילה כי לא נערכו בדיקות בתאי האסירים, לפי הנוהל הרצוי, ביום בו התאבד. גורם המעורב בחקירה אמר לסוכנות הידיעות אי-פי כי הסוהרים חשודים שפיברקו את כניסתם למערכת הנוכחות באותו היום. בעקבות ההתאבדות הושעו מעבודתם שני שומרים, ומנהל הכלא הועבר זמנית מתפקידו. עם זאת, חוקר מקרי המוות בניו יורק קבע רשמית שאפשטין התאבד בתלייה בתאו.