צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90
צעירים פלסטינים בעזה מתפרעים ליד גדר המערכת, 16.08

הפלגים בעזה במסר לישראל: ללא יישום הבנות ההסדרה - המצב בשטח יסלים

בימים הקרובים יגיע השליח הקטרי לאזור, כדי להיפגש עם בכירים בישראל ובעזה. ברצועה הבהירו למתווכים, על פי דיווח בעיתון אל-אחבאר, כי הלחץ שבו שרויים תושבי עזה - הוא הגורם לפעולות על הגדר
נורית יוחנן
20 באוגוסט 2019
09:02

העיתון הלבנוני אל-אחבאר דיווח הבוקר (שלישי) כי הפלגים הצבאיים ברצועת עזה העבירו מסר למתווכים, לפיו אם לא תממש ישראל עד סוף השבוע את הבנות ההסדרה, ובהן הכנסת פעימה נוספת של מענק מקטר ושיפור תשתית החשמל, יסלים המצב בשטח. בעזה הדגישו לפני המתווכים שהלחץ שבו שרויים תושבי הרצועה, הוא הגורם לפעולות הבודדים בגדר בשבועות האחרונים.


אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי השליח הקטרי מוחמד אל עמאדי צפוי להגיע לאזור בימים הקרובים ולהיפגש עם בכירים ישראלים, וכן עם בכירים ברצועת עזה. ייתכן שהשגריר הקטרי ייפגש גם עם ראש המוסד, יוסי כהן. כפי שדווח בעבר בכאן חדשות, המוסד מעורב בגיוס הקטרים לטובת העברת הכספים לרצועת עזה. המוסד הוא שאחראי לפעילות המתבצעת מול קטר, שכן למדינה אין קשרים רשמיים עם ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אמש, במהלך ביקורו המדיני באוקראינה, כי הוא "מקדם בימים אלה מערכה צבאית רחבה מאוד מול חמאס שתיתן לארגון הטרור הזה מכה אנושה מאוד, בשונה ממבצעים שראינו בעבר".

עוד פורסם השבוע בחדשות הערב בכאן 11 כי בצה"ל נערכים להמשך ירי הרקטות לשטח ישראל בימים הקרובים, למרות שאין התראות על כוונה כזאת. בנוסף לכך, באוגדת עזה הפיקו לקחים מניסיונות החדירה האחרונים מרצועת עזה. ההערכה בישראל היא כי הפיגועים וניסיונות החדירה בגבול עזה בימים האחרונים – הם יוזמה של פלסטינים בודדים מעזה ולא של חמאס.