תושבי לוד מפגינים נגד רעש המטוסים מנתב"ג
צילום: עיריית לוד

"המטוסים לא נותנים לישון": תושבים מלוד הפגינו נגד הרעש מנתב"ג

לדברי התושבים, רשות שדות התעופה העבירה את נתיבי ההמראה של שעות הבוקר מעל לעיר, כך שהדבר פוגע באיכות חייהם. ראש עיריית לוד: "אם צריך נשבש את פעילות נמל התעופה". מ"מ מנהל נתב"ג: "נבדוק את הנושא"
שרון עידן
20 באוגוסט 2019
10:14

כמה מתושבי העיר לוד הפגינו הבוקר (שלישי) בכניסה לנמל התעופה בן גוריון, מכיוון התעשייה האווירית, במחאה נגד רעש המטוסים שנגרם, לטענתם, כתוצאה משינוי נתיבי ההמראה של רשות שדות התעופה. שוטרים במקום מנעו מהמפגינים לחסום את הכניסה לנמל התעופה.


לדברי תושבי לוד, רשות שדות התעופה העבירה את נתיבי ההמראה של שעות הבוקר מעל לעיר, כך שהדבר פוגע באיכות חייהם. ראש עיריית לוד יאיר רביבו אמר בהפגנה: "רשות שדות התעופה החליטה להעביר את נתיבי ההמראה מעל העיר ב-05:00 בבוקר. אנחנו דורשים שקט ונמשיך להיאבק. אם צריך נשבש את פעילות נמל התעופה".

אפריים צירינג תושב לוד אמר: "מצב כמו שהיה בחודשיים האחרונים - לא היה מעולם. המטוסים מעל העיר לא נותנים לישון. עבדו עלינו. לא ייתכן ש-80 אלף תושבים ייפגעו מהרעש. למה? כי אנחנו אוכלוסייה חלשה?".


ממלא מקום מנהל נתב"ג דני עומר, שהגיע למקום ההפגנה, אמר: "אנחנו נבדוק את כל הנושא הזה. אני מניח שהתופעה הזאת, במידה שהיא קיימת, נובעת מבטיחות טיסה. להערכתי, עד ה-1 בספטמבר התנועה הזו תתמעט".

תגיות:
נתב"ג
,
לוד