המצוד אחרי רוצחי שורק

דיווח: נעצרו אחיו ובן דודו של החשודים ברצח החייל דביר שורק

נוסף על כך, נעצרו שלושה פלסטינים נוספים מאותו הכפר – בית כאחל. בתחילת החודש נעצרו החשודים ברצח באמצעות באמצעות ניתוח של מצלמות אבטחה
נורית יוחנן
20 באוגוסט 2019
14:26

מקורות פלסטיניים דיווחו כי כוחות הביטחון עצרו הלילה (שלישי) בכפר בית כאחל את אחמד ומוחמד עסאפרה, אחיו של קאסם עסאפרה החשוד שרצח את החייל דביר שורק ומעאויה עסאפרה, בן דודו של נסיר עסאפרה, החשוד השני במעשה. נוסף על כך, נעצרו שלושה צעירים אחרים מאותו הכפר.

זהותם של החשודים בביצוע רצח החייל, הייתה ידועה לכוחות הביטחון משלב מוקדם. הם אותרו בעיקר באמצעות ניתוח של מצלמות אבטחה בשטח. במהלך מעצרם התפתחה בכפר הפרת סדר אלימה וכמאה פלסטינים יידו אבנים אל כוחות הביטחון. הלוחמים לא נפגעו והגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. גופתו של שורק, בן 19 מהיישוב עפרה, נמצאה עם סימני דקירות בשטח פתוח בין מגדל עוז לאפרת, באזור ישיבת מחניים, שבה למד.

בשבוע שעבר הגיב יואב שורק, אביו של רב"ט שורק, לתפיסת המחבלים שחשודים ברצח בנו, ואמר: "לא מעניין אותי מי הם, ולא מעניין אותי כמה הם יישבו. גם כי האובדן הזה לא קשור לזה, דביר איננו ולא יחזור בגלל פגיעה של מישהו כזה או אחר". בריאיון לאסף ליברמן ועומר בן רובי בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב אמר שורק כי שמח שממצאי התחקיר הראו שבנו לא סבל. "אני חושב שהוא אפילו לא יודע שתקפו אותו כי התקיפה הייתה ברוטאלית מאוד אבל כזאת שמשתקת מיד, באו אליו מאחור". הוא הוסיף שדביר "חי 19 שנים יפות, כשאני חושב עליו אני לא מצטער בשבילו אני מצטער בשבילנו שהוא לא יהיה לנו יותר".