שר האוצר משה כחלון ומזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן
צילום: הסתדרות המורים

יו"ר ארגון המורים צפוי להכריז על שביתה

זאת בעקבות שורה של סכסוכי עבודה שהכריז הארגון. בתוך כך, הסתיימה פגישתם של שר האוצר כחלון ומזכ"לית הסתדרות המורים בן דוד
לירן כוג'הינוף
20 באוגוסט 2019
16:14

יושב ראש ארגון המורים רן ארז צפוי לכנס מחר (חמישי) מסיבת עיתונאים בה הוא יכריז על שביתה, בעקבות שורה של סכסוכי עבודה שהכריז הארגון. היום הסתיימה פגישתם של שר האוצר משה כחלון ומזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד בעקבות סכסוך העבודה עליו הכריזה הסתדרות המורים ואיומי השבתת פתיחת שנת הלימודים.

בסיום הפגישה שארכה כשעה, אמר השר כחלון כי הפגישה הייתה טובה וכי הדיונים עם אנשי המקצוע יימשכו גם בימים הקרובים. כחלון הוסיף: "נעשה הכל כדי ששנת הלימודים תתחיל במועדה לטובת הילדים, ההורים ועובדי ההוראה". בן דוד, אמרה בצאתה מן הפגישה  כי "השר הקשיב וגילה הבנה, אני מאמינה שהשר יסייע להשלמת המאבק שלנו, שהוא מאבק חברתי ממדרגה ראשונה".

אתמול החריפה מזכ"לית ההסתדרות את האיומים בשביתה והתבטאה בתקיפות נגד משרדי האוצר והחינוך. "אנשי האוצר הם עבריינים ברישיון", אמרה בן דוד, והוסיפה: "אני מודיעה לשר החינוך - נוציא את הטילים שיש לנו ביד". את הדברים אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים בבתי הספר היסודיים בכינוס לקראת פתיחת שנת הלימודים

כאמור, בתחילת השבוע הכריזה הסתדרות המורים על סכסוך עבודה בתחום הפנסיה, בנוסף לסכסוך בתחום הרפורמה בחינוך המיוחד, שעליו הכריזו בשבוע שעבר. בהסתדרות אמרו כי אין היערכות מתאימה לרפורמה בחינוך המיוחד ומשרד החינוך אינו משתף את ההסתדרות במשא ומתן על הרפורמה.