השר גלעד ארדן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארדן על הטסת פלסטינים מעזה: "הדיונים לא הצביעו על פתרונות בהיקף גדול"

השר לביטחון הפנים התייחס בריאיון בכאן רשת ב לדיווח מפי גורם מדיני שישראל מוכנה לממן הטסת עזתים שמעוניינים להגר מהרצועה. על ליברמן: "לא התריע על דברים שהיום הוא הופך לבעיה ביטחונית"
כאן הערב
20 באוגוסט 2019
18:16

השר וחבר הקבינט גלעד ארדן התייחס הערב (שלישי) לדיווח על היוזמה לעידוד פלסטינים לצאת מרצועת עזה באמצעות שאטלים אוויריים: "היו דיונים בנושא, אבל הם לא הצביעו על פתרונות בפוטנציאל בהיקף גדול". הוא אמר את הדברים בריאיון ליגאל גואטה ורן בנימיני בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם ארדן

אתמול, אמר גורם מדיני בכיר בפמליית ראש הממשלה, בשיחה עם כתבים, כי ישראל מוכנה לממן שאטלים אוויריים לתושבי עזה, שיהיו מעוניינים לעזוב את הרצועה. לדברי הגורם, "ישראל הציעה לכמה מדינות, כולל מדינות במזרח התיכון, לממן מטוסים שיעבירו אזרחים מעזה על חשבוננו משדות תעופה בדרום", אולם "נכון לעכשיו אף מדינה לא הרימה את הכפפה ונענתה להצעה הישראלית".

בנושא הסכם העודפים בין כחול לבן לישראל ביתנו תקף ארדן את יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ואמר כי "יש קשר אישי מיוחד בין ליברמן וליאיר לפיד, ואיבה אישית בין ליברמן לנתניהו". ארדן המשיך ואמר כי "ליברמן כשר ביטחון לא התריע על דברים שהיום הוא הופך אותם לבעיה ביטחונית אדירה".

בהמשך תקף את ארדן גם את יו"ר כחול לבן בני גנץ בעניינים ביטחוניים ואמר כי "האחרון שיביא להכרעה בעזה זה בני גנץ".