רונן לוברסקי

"למדנו לזהות את הריח של לוחמי דובדבן": כך שחזר המחבל את רצח רונן לוברסקי

במאי בשנה שעברה השליך המחבל אסלאם נאג'י בלוק על ראשו של לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי. יומיים אחר כך נקבע מותו. כחלק מפעולות החקירה שחזר המחבל את הפיגוע
כרמל דנגור
20 באוגוסט 2019
22:20

בתיעוד בלעדי ששודר במהדורת חדשות הערב (שלישי), נראה המחבל אסלאם נאג'י משחזר רגע-אחר-רגע בפני החוקרים את הפיגוע שבו נפל לוחם דובדבן סמל ראשון רונן לוברסקי. הפיגוע בוצע במאי של השנה שעברה, במהלך פעילות מבצעית במחנה הפליטים אל עמארי, אז השליך נאג'י בלוק אבן כבד על ראשו של לוברסקי מגג בניין. יומיים אחר כך נקבע מותו.

בסרטון השחזור נשמע המחבל מספר על גג הבניין עליו עמד אז: "החיילים הקיפו את כל המקום. שניים מיחידת דובדבן היו על הגג הזה. מיד כשהם ירדו, חזרתי בריצה. דחפתי את הלבנה בכוח עם הרגל, היא נפלה בדיוק במקום. שמעתי את הקול כשהיא פגעה, הייתה צעקה. חיילים באו אליו בריצה".

המחבל, שהעיד בפני החוקרים כי חיפש לפגוע דווקא בחיילי יחידת דובדבן, הסביר כיצד ידע לזהות אותם באותו לילה. "ההיסטוריה שלנו לימדה אותנו לזהות את הריח שלהם, את המאפיינים שלהם", אמר. "לחייל דובדבן יש מאפייינים ייחודיים מבחינת המבנה הגופני, הלבוש הייחודי וכיסוי הפנים. כולם יודעים את זה".