המקלחון המנופץ של תמר בת ה-82

"האמבטיה התפוררה כמו אורז" - החברה מתנערת מאחריות

"פורום אביזרים", חברה לציוד אמבטיות ומקלחונים שנמכרת ברשתות המובילות, מתנערת מאחריות בחלק מהמקרים שבהם יש תקלות במוצריה. לקוחות אף מספרים כי אחראי שירות הלקוחות הקודם של החברה התקשר להמליץ להם להתרחק ממנה
עמית תומר
21 באוגוסט 2019
02:43
עודכן ב 10:19

"פורום אביזרים" היא חברה פופולרית לציוד אמבטיות ומקלחונים שנמכרים ברשתות המובילות. אלא שמתלונות לקוחות שהגיעו לכאן חדשות, נראה שכאשר ישנן תקלות, החברה, לפחות במקרים מסוימים, מתנערת מאחריות והרוכשים נותרים מתוסכלים. "האמבטיה התפוררה כמו אורז", סיפרה תמר בת ה-82 על הרגע בו התנפצה זכוכית המקלחת שלה באמצע הלילה, בלי שיד אדם נגעה בה.

"התקשרתי להתלונן על נזילה של מים באחד הצירים", סיפרה יאנה, לקוחה נוספת. "מרחו אותי בתשובות שזה תוצאה של חומר ניקוי, למרות שמדובר בהיקוות של מים". לקוחות אף מספרים כי קיבלו שיחות טלפון מפתיעות ממ', אחראי שירות הלקוחות לשעבר של החברה, שהזהיר אותם לא להתקרב אליה.

"מחר אני מתפטר - קרו עוד המון מקרים עם לקוחות שהתנהגו ברמה זוועתית, בזלזול", סיפר מ'. עוד אמר עובד החברה לשעבר כי הוא הראה את התקלות למנהל הלוגיסטיקה של החברה, אך הוא ענה לו שזה "לא מעניין" אותו.

ממלא מקום יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים גבריאל אלון נתן את חוות דעתו על התקלות בדלתות הזכוכית ואמר כי "יש פה משהו שיטתי, ניסיון להביא משהו מאוד זול ולחסוך. רואים את זה באביזרים - ידיות שחוקות, זכוכית שכנראה הגיעה פגומה - אין סיבה שזכוכית תשבר סתם".

פורום אביזרים: "רמת התקלות במקלחון זה מועטות ביותר"

מחברת "פורום אביזרים" נמסר בתגובה: "אנו חברת יבוא ושיווק ותיקה, כ-27 שנים בענף. מקלחון מדגם "סל אקווה" הוא מהמובילים ביותר בענף מבחינה איכותית ורמת התקלות במקלחון זה מועטות ביותר. כידוע, חברתנו משווקת את מוצריה בחנויות הקרמיקה, רשתות שיווק ומוסדות שהם 99% ואף יותר מפעילותה השוטפת, איתן אנו בפעילות עסקית שהיא מדד חשוב בחברתנו לשביעות הרצון ממה נהנים לקוחותיהם. חברתנו משווקת אלפי מוצרים מדי חודש וכל ההתקשרות העסקית מבוצעת מול החנות ועל פי הנחיותיה. אנו לא עובדים מול הלקוח הסופי באופן ישיר. במקביל, קיימת אפשרות לקבל שירותי התקנה על ידי החברה ושירות על פי הנחיות שאנו מקבלים מלקוחותינו – הרשת או החנות. הראיה היא כי אין כמעט כל תלונות או תביעות כנגד חברתנו, והינכם יכולים לבדוק נתון זה המראה כאלף אלפי עדים כי מוצרינו טובים ולשביעות רצון לקוחותינו.

"משכך, כל פגיעה בשמנו הטוב הינה פגיעה בלתי מוצדקת והוצאת לשון הרע, במטרה לגרום לנו נזק. שירות לקוחות הינו מרכיב חשוב מאוד בחברתנו וחלק מהאינטרס העסקי, ואין אפשרות שלקוח לא יטופל מאחר ולקוחות אלו מופנים דרך חנויות הקרמיקה איתם אנו בקשר עסקי או הרשת. זאת כאשר כל פניית שירות המגיעה אלינו מטופלת באופן סביר וטוב ויש בידנו כל המידע הרלוונטי דרך החנות הפונה ועבור מי מבוקש השירות, או כאשר הלקוח פונה בשם החנות. בנוסף, ישנם סוכני שטח הפרוסים בפריסה ארצית, אשר גם מעודכנים בנידון ודואגים לכך שלקוחותיהם – החנויות איתן הם עובדים - יקבלו את השירות הטוב ביותר.

"רוב עובדינו הינם ותיקים מאוד ומיומנים בשירות ובשיווק. עובד החברה שצויין החל את עבודתו לפני מספר חודשים ועזב לאחרונה כשסיבותיו עמו. הוא היה בתהליך של הכשרה והחל את עבודתו בשירות, קיבל ליווי והדרכה, אך נמצא כלא מתאים, למרות שביקשנו שיישאר לפרק זמן נוסף על מנת לבדוק את מידת ההתאמה ולשלבו בחברתנו. אין אנו מבינים מדוע הוא מוצא לנכון להכפיש את שמנו הטוב.

"עובד בכיר בחברה, שהחליפו מיד, עבר על דוח השירות ודאג לעדכן את החברה לגבי שירות שנותר פתוח, אך מספר קריאות השירות ממש מועט והלקוחות היו בתהליך טיפול וקיבלו שירות. באחת הוחלפה ידית ובכך תם השירות, ובשנייה ממתינים לתשובה של החנות ממנה רכשה את המקלחון כדי להגיע לסיכום לגביה, כאשר חברת פורום דואגת לפתור את הבעיה למרות שאינה צד בעניין.

"הלקוח דוידוף הינו לקוח פרטי, קבלן שרכש מקלחון ביצע התקשרות עם מתקין באופן עצמאי, ועל אחריותו לא מעוניין לקבל שירות למרות, שהוא ניתן ללא תמורה ואף שאינו זכאי לך. הוא דורש קודם פיצוי, או לקבל הנחה מיוחדת למקלחון אותו הוא מעוניין לרכוש. ההנחה ניתנה לו כפיצוי, אך לא לשביעות רצונו. מספר פעמים הוצע לו שנבצע את התקנת דלת המקלחון, ללא כל תמורה, כדי שהלקוחה שלו תהיה מרוצה, ולאחר מכן יבדוק את הפיצוי המגיע עם הגורמים הרלוונטיים, שלדעתנו אין בהם דבר. אך גם לכך הוא מסרב.

"חברתנו מקפידה על מתן שירות טוב למוצריה, ואכן, אלפי לקוחותינו מרוצים וללא כל תלונות. יחד עם זאת ולמרבה הצער, נראה כי תמיד ישנם מבין אלפי הלקוחות אשר רכשו את המוצרים שלנו כאלו אשר לא ניתן לרצותם. בדרך כלל אלו לקוחות המסרבים לקבל שירות, כאלו המעצימים את התלונות ברמה מוגזמת, או כאלו המתנים את מתן השירות בקבלת פיצויים בלתי-מידתיים.

"חבל שהינכם נגררים אחרי הכפשות של עובד אשר עבד כמה חודשים בחברתנו ונמצא לא מתאים, ומכפיש ומוציא שם רע לחברתנו ממניעים לא ברורים. קיים בחברתנו האדם שביצע שירות זה במשך שנים והדריך את העובד שעזב, וכלל לא ברור לו המניע של עובד זה.

"אנו מצפים כי תבדקו את אופן הפעילות שלנו בענף ועם לקוחותינו – הרשתות והחנויות אשר רק איתם מתבצעת כל ההתקשרות העסקית, כולל השירות. כל בקשת שירות מטופלת לגופו של עניין, על כן אין אנו מבינים את אופן התחקיר אותו אתם מבצעים. חנות או רשת עסקית שחברתנו לא תספק עבורה שירות באופן ישיר, הדבר יגרום להפסקת הפעילות העסקית עמנו באופן מידי.

"מוצרינו טובים ואיכותיים. אנו חברה עם תודעת שירות גבוהה, ונותנים שירות טוב ומעל הסביר. אלפי הלקוחות שרכשו את מוצרינו מהחנויות, והרשתות איתן אנו בקשר עסקי, מרוצים מהמוצרים אותם אנו משווקים. נא הקפידו על תחקיר אמת, מאוזן ומידתי, ללא הפרת פרטיות וללא הוצאת לשון הרע".

תגיות:
צרכנות