הפיצוץ בעיראק

דיווח: הבנה בין רוסיה וארה"ב – לאפשר לישראל לתקוף בעיראק

עיתון א-שרק אל-אווסט: במסגרת ההבנה, ישראל לא תכריז בפומבי כי היא עומדת מאחורי התקיפות. השר שטייניץ בכאן רשת ב: "עד היום הצלחנו למנוע את התוכניות האיראניות"
סולימאן מסוודה ורועי קייס
21 באוגוסט 2019
10:12

העיתון א-שרק אל-אווסט הפרו סעודי מדווח היום (רביעי) כי ישראל תקפה מחסנים של אמצעי לחימה וטילים איראניים בעיראק – שלוש פעמים בשבועות האחרונים. זאת בעקבות הבנה שהושגה בין ארצות הברית לרוסיה ולפיה יש לתת עדיפות לביטחונה של ישראל ולהתחקות אחר פעילותה של איראן בסוריה ובעיראק באותה מידה. במסגרת אותה הבנה, ישראל לא תכריז בפומבי כי היא זו שעומדת מאחורי התקיפות.


כלי תקשורת ערביים דיווחו אתמול כי פיצוצים נשמעו בבסיס חיל האוויר אל-בכר, צפונית לבגדאד, שבו נמצא מחסן נשק וטילים של ארגון חיזבאללה העיראקי. שריפה פרצה במקום. ערוץ אל-ערביה הסעודי דיווח על הרוגים ופצועים בשורות הארגון. דווח עוד כי כלי טיס לא מזוהים הפציצו את הבסיס. על פי דיווח של ערוץ סקיי בערבית הבסיס הותקף בפצצות מרגמה.

שר האנרגיה יובל שטיינץ התייחס הבוקר בריאיון לשלום קיטל ונעמה סיקולר בכאן רשת ב לנושא התקיפה אתמול, ואמר: "ראש הממשלה קיבל לפני ארבע שנים החלטה תקדימית - לפעול נגד הניסיון של עיראק להקים מערך צבאי מול ישראל. עד היום הצלחנו למנוע את התוכניות האיראניות - להקים בסיסי חיל אוויר עם מטוסים ומל"טים ואלפי טילים בליסטים בתוך סוריה".