כיתה, אילוסטרציה
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

יו"ר ארגון המורים מאיים: לא נפתח את שנת הלימודים

רן ארז: "נוצר מצב שבו מורים לא מסוגלים לעבוד. כבר 4 שנים אין פתרון". מזכ"לית הסתדרות המורים לכאן רשת ב: "אין מי שרוצה יותר ששנת הלימודים תיפתח מציבור עובדי ההוראה"
לירן כוג'הינוף
21 באוגוסט 2019
10:35

יו"ר ארגון המורים רן ארז איים היום (רביעי) במסיבת עיתונאים בתל אביב כי לא יפתח את שנת הלימודים הקרובה – שבוע וחצי לפני ה-1 בספטמבר: "מורי ישראל קורסים והמדינה עסוקה בבחירות. נוצר מצב שבו מורים לא מסוגלים לעבוד. במשך ארבע שנים אנחנו מנסים למצוא פתרונות בהידברות. לא נפתח את שנת הלימודים".

עוד אמר ארז: "15 שנה לא השבתנו את פתיחת שנת הלימודים, לצערנו מה שקורה בשנים האחרונות הוא שהמדינה נמצאת בבחירות והמורים קורסים. המורים מסרבים להמשיך להיות שק החבטות של הממשלה, משרדי האוצר והחינוך מתעלמים מבעיות אקוטיות של מורי ישראל. ב-6 השנים האחרונות התקיימו 4 מערכות בחירות בישראל. כתוצאה מכך לא מתקיים רצף שלטוני, ומי שנפגעים יותר מכל הם המורים, שמעמיסים עליהם בכל פעם עוד משימות ולא פותרים להם בעיות קיימות במערכת החינוך".

לדברי יו"ר ארגון המורים, הסוגיות שעליהן אין עוד הסכמה, בין השאר, נוגעות ברפורמת החינוך המיוחד, עבודה בשבתות ובלילות ופגיעה בתנאי הפנסיה. "ארגון המורים מקיים יותר מעשור דיונים עם משרד האוצר והחינוך כדי לטפל בבעיות האלה, אבל בפועל מה שקורה זה שהמטלות רק מתווספות וחייהם של המורים נהפכו לבלתי נסבלים".

יו"ר הסתדרות המורים, המזכ"לית יפה בן דוד, אמרה הבוקר בריאיון לשלום קיטל ונעמה סיקולר בכאן רשת ב על השבתת שנת הלימודים: "אין מי שרוצה יותר ששנת הלימודים תיפתח מציבור עובדי ההוראה. אנחנו דורשים את מה שמגיע לנו. כרגע אין התקדמות עם האוצר".