פלמור וכהן
צילום: פלאש 90 וגיא קרן

מסתמן: מינויו של אופיר כהן לממכ"ל משרד המשפטים לא יאושר לפני הבחירות

בג"ץ הוציא צו על תנאי המחייב את המדינה להסביר מדוע לא יבוטלו פיטוריה של המנכ"לית הקודמת אמי פלמור. בדיון בעתירה נגד מינויו של עו"ד אופיר כהן במקום פלמור אמר השופט מזוז כי המהלך סותר בכל צורה את הנחיית היועמ"ש ועומד חזיתית לפסיקה ברורה של העליון
אמוץ שפירא
21 באוגוסט 2019
11:05

מסתמן כי מינוי של עו"ד אופיר כהן לתפקיד מנכ"ל משרד המשפט הבא במקומה של אמי פלמור יידחה עד לאחר הבחירות. בדיון שהתקיים הבוקר (רביעי) בבג"ץ בעתירת התנועה למען איכות השלטון נגד הליך המינוי של כהן הוציא בית המשפט צו על תנאי המחייב את המדינה להסביר מדוע לא יבוטל מהלך פיטוריה של פלמור ומינויו של עו"ד כהן במקומה. לוח הזמנים הנגזר מהחלטה זו יביא, על פי ההערכות, לדחייה במינוי עד לאחר ה-17 בספטמבר.

בדיון נזפו השופטים בנציג המדינה על כך שלא התייחס בתגובתו הכתובה שנשלחה לבית המשפט לגוף הטענות שבעתירה, אלא טען "טענות סף". השופט מני מזוז תקף את ההחלטה לפטר את פלמור ולמנות לה מחליף בעת הזו ואמר כי המהלך סותר בכל צורה את הנחיית היועץ המשפטי לממשלה ועומד חזיתית לפסיקה ברורה של העליון. נציג המדינה ציין בדיון כי לעת עתה ממשיכה פלמור בתפקידה כמנכ"לית. הוא אמר כי היא נמצאת בימים אלה בחופשה, אך מגיעה למשרד מדי כמה ימים ולמעשה  לא הפסיקה למלא את תפקידה.

בשבוע שעבר הוציא בג"ץ צו ביניים המקפיא את מינויו של אופיר כהן למנכ"ל משרד המשפטים. "בצו הביניים יש כדי להעיד כאלף עדים על כך שגם דעתו של בית המשפט לא נחה מההסברים, או אי ההסברים, של השר, ואנו מקווים כי בסוף ההליך ייפסל מינוי זה", הגיבו בתנועה להחלטה.