יונתן היילו

אחרי שהפר את תנאי השחרור: יונתן היילו יחזור לשנת מאסר

ועדת השחרורים גזרה עליו את העונש אחרי שהפר שלוש פעמים את תנאי שחרורו. בין השאר הוא שתה אלכוהול והיה מעורב בתקריות אלימות. עורך דינו: נערער לבית המשפט המחוזי
אורלי אלקלעי
21 באוגוסט 2019
17:17

ועדת השחרורים בבית הכלא רימונים גזרה היום (רביעי) שנת מאסר על יונתן היילו, שריצה שמונה שנות מאסר מתוך ה-20 שנגזרו עליו בגין רצח העבריין ירון איילין - האיש שאנס אותו והתעלל בו. זאת לאחר שהפר לכאורה בפעם השלישית את תנאי שחרורו. לאחרונה התקבלו תלונות כי היילו, ששוהה בתקופה זו בקיבוץ בתנאי מעצר מקלים, הפר את תנאי השחרור שלו - שותה אלכוהול ומעורב בתקריות אלימות.

עורך הדין אלון אייזנברג, המייצג את היילו, אמר לאחר ההחלטה: "אנחנו נערער על ההחלטה למחוזי. היילו קיבל את זה בצורה מאוד קשה. כל מה שהוא צריך זה חום, אהבה ותמיכה – מה שהוא לא קיבל מרשות שיקום האסיר". 

יונתן היילו אמר טרם הדיון: "התחושה טובה. אני קצת לחוץ כי אני לא יודע מה להגיד ולא ישנתי טוב בלילה. זה מלחיץ". בחודש יולי 2018 ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר החליטה לשחרר את היילו מהכלא. זאת לאחר שקודם לכן, בינואר של אותה שנה, הוחלט בוועדה שלא לשחררו למרות שקיבל חנינה מנשיא המדינה ראובן ריבלין.

לפני קיצור העונש על ידי הנשיא, המליצה גם שרת המשפטים דאז איילת שקד לקצר את ההמתנה להתייצבותו של היילו בפני ועדת השחרורים. לאחר ההמלצה, עורך דינו אלון אייזנברג השמיע ביקורת קשה נגד הפרקליטות בראיון לכאן רשת ב וקרא לה לבצע חשבון נפש. "הסיפור פה זה לא החנינה, אלא אותה פגישה שהייתה לי לפני חמש שנים עם פרקליטת המחוז. היא אמרה לי במפורש שהיא לא מאמינה לו שהוא הקורבן ושהיא תעמוד על כך שהוא יקבל מאסר עולם", טען אייזנברג.