נתניהו, שקד, ברק ופרץ
צילומים: פלאש 90

נחתם הסכם עודפים בין העבודה-גשר למחנה הדמוקרטי

27 יום לבחירות, גם מפלגת הליכוד חתמה על הסכם עודפים עם ימינה, ברקע ההתכתשות בין נתניהו לסמוטריץ'
זאב קם ויואב קרקובסקי
21 באוגוסט 2019
18:44

כחודש לבחירות ויממה לאחר שנחתם הסכם עודפים בין כחול לבן לישראל ביתנו, חתמו היום (רביעי) ברשימת העבודה-גשר על הסכם עודפים עם המחנה הדמוקרטי. גם מפלגת הליכוד חתמה עם הסכם עם רשימת ימינה.

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

אדריכל הסכם העודפים בין ישראל ביתנו לכחול לבן הוא יאיר לפיד, שניהל את המשא ומתן עם אנשי ליברמן. יו"ר ישראל ביתנו טען כי לא הייתה לו ברירה אלא לחתום על ההסכם בגלל שלא נשארו עוד מפלגות רלוונטיות. לעומתו, בכחול לבן רואים בחתימה צעד חשוב מאוד להרכבת ממשלה. בישראל ביתנו תקפו את המבקרים ומסרו: "כל אלו שהחליטו להיכנע לטרור מרצועת עזה ומשלמים דמי פרוטקשן לחמאס, אינם רשאים לדבר בשם הימין ואינם נמנים עם המחנה הלאומי בישראל". 

ההסכם בין הליכוד לימינה נחתם ברקע קרבות התבטאויות בין השר בצלאל סמוטריץ' לראש הממשלה נתניהו. סמוטריץ' התבטא הבוקר בגלי צה"ל נגד השירות המעורב ביחידות קרביות ואמר כי "יחידות מעורבות פוגעות במבצעיות של צה"ל, בכשירות שלו וביכולות שלו לעמוד במשימותיו".

ראש הממשלה מיהר לצייץ בתגובה: "אני גאה בחיילות שלנו ובלוחמות שלנו שתורמות לביטחון ישראל. רק בשבוע שעבר הן סייעו לסכל פיגוע רצחני מכיוון רצועת עזה. שירות נשים בצה"ל לא פוגע בביטחון ישראל - הוא תורם לביטחון ישראל". מספר 3 ברשימת ימינה אמר בעקבות כך כי "עבודת התצפיתניות הייתה נהדרת ומצילת חיים, על זה אין ויכוח!", אך תהה: "מה הקשר בין זה לבין יחידות לוחמות מעורבות שעליהן דיברתי?!".