ראובן ריבלין
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

ריבלין שוחח עם ננסי פלוסי: "לשמור על ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות"

הנשיא ויו"ר בית הנבחרים האמריקנית דיברו על רקע המשבר על המפלגה הדמוקרטית. ריבלין אמר בשיחה: "עלינו להבטיח שהתמיכה בישראל לא הופכת לסוגיה פוליטית"
אוריה אלקיים
21 באוגוסט 2019
20:01

נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח היום (רביעי) עם יושבת ראש בית הנבחרים האמריקנית ננסי פלוסי, על רקע המשבר עם המפלגה הדמוקרטית בארצות הברית. מלשכת הנשיא נמסר שהשניים דיברו על חשיבות היחסים האיתנים בין המדינות. הוא אמר בשיחה כי "עלינו לשמור על מדינת ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות, ולעשות כל מאמץ להבטיח כי התמיכה בישראל אינה הופכת לסוגיה פוליטית". 

"הקשר בין מדינת ישראל וארצות הברית הוא קשר בין עמים, הנשען על קשרים היסטוריים, ידידות עמוקה ואמיצה וערכים משותפים שאינם נובעים מחיבור מפלגתי כזה או אחר", אמר ריבלין. "הבחירות שמתקיימות במדינתנו, משקפות את רצון אזרחינו. עם דעתם של כמה - אנו מסכימים, את דעותיהם של אחרים אנו מגנים אך את רצונו של כל אחד מהעמים שלנו, אנחנו מכבדים". 

אתמול אמר הנשיא האמריקני דונלד טראמפ שכל יהודי שיצביע למפלגה הדמוקרטית, יוכיח בכך שהוא סובל ממחסור מוחלט בידע או לוקה בחוסר נאמנות גדול. את הדברים הוא אמר יום לאחר מסיבת העיתונאים של חברות הקונגרס אילהאן עומאר ורשידה טליב, שכניסתן נאסרה לישראל בשל תמיכתן בתנועת החרם. טאליב אמרה: "למה שאחזור לכלוב ולהשפלה".