יונתן היילו

בני משפחתו של יונתן היילו: "הוא שקע בדיכאון"

במשפחתו של היילו, שחזר לכלא, האשימו את הרשות לשיקום האסיר. במשפחה טוענים שהיילו לא קיבל טיפול ל"טראומה הקשה" שעבר
נופר משה-פרדו
21 באוגוסט 2019
21:00

מקורביו ובני משפחתו של יונתן היילו, שנידון היום לשנת מאסר לאחר שהפר את תנאי שחרורו, מפנים אצבע מאשימה כלפי הרשות לשיקום האסיר. בחדשות הערב בכאן 11 דווח הערב (רביעי) כי במשפחה טוענים שהיילו לא קיבל טיפול ל"טראומה הקשה" שעבר, ולכן "שקע בדיכאון".


הם ציינו כי בתקופה האחרונה נקלע לעימותים בקיבוץ שבו שהה. מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר אמר בשיחה עם כאן חדשות: "נתנו ליונתן את כל הצ'אנסים והוא נכשל". באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית קראו לפרקליטות לשנות את עמדתה לקראת הערעור בבית המשפט המחוזי.

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, אמרה בתגובה להחלטת ועדת השחרורים: "ההחלטה אטומה ומקוממת. בכל ימיו הרבים תחת חסות החוק, יונתן מעולם לא קיבל טיפול בגורם ובשורש למעשיו - הטראומה מהאונס שעבר. השיקום מחייב טיפול בטראומה המינית, אך הוא לא קיבל אותו לא בכלא, וגם לא מחוצה לו".


ועדת השחרורים בבית הכלא רימונים גזרה שנת מאסר על יונתן היילו, שריצה שמונה שנות מאסר מתוך ה-20 שנגזרו עליו בגין רצח העבריין ירון איילין - האיש שאנס אותו והתעלל בו. זאת לאחר שהפר בפעם השלישית את תנאי שחרורו. לאחרונה התקבלו תלונות כי היילו, ששוהה בתקופה זו בקיבוץ בתנאי מעצר מקלים, הפר את תנאי השחרור שלו - שותה אלכוהול ומעורב בתקריות אלימות.

עורך הדין אלון אייזנברג, המייצג את היילו, אמר לאחר ההחלטה: "אנחנו נערער על ההחלטה למחוזי. היילו קיבל את זה בצורה מאוד קשה. כל מה שהוא צריך זה חום, אהבה ותמיכה – מה שהוא לא קיבל מרשות שיקום האסיר".