שריפה ביצהר
צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

חשד: שריפה שגרמה נזק כבד ביצהר - הוצתה ע"י פעילי ימין

הפעילים ניסו, על פי החשד, להצית מטע בכפר פלסטיני סמוך, והאש התפשטה וגרמה נזק בשווי של עשרות אלפי שקלים ביישוב. יממה אחרי השריפה הוציאו מכתב פנימי לתושבים: "הצתת אש היא דבר מסוכן וקטלני - אין לה לגיטימציה ביצהר"
כרמל דנגור
21 באוגוסט 2019
22:02

בפעם השנייה בתוך כחודש: חשד ששריפה שגרמה נזק כבד ביישוב יצהר שבשומרון נגרמה מהצתה - דווקא בידי פעילי ימין. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב (רביעי) כי הפעילים ניסו, על פי החשד, להצית מטע בכפר פלסטיני סמוך, והאש התפשטה וגרמה נזק בשווי של עשרות אלפי שקלים ביישוב.

שלושה מבנים עלו באש באותה שריפה שאירעה בשבוע שעבר. נגרם נזק רב לציוד ועשרות משפחות פונו מבתיהן. ביישוב מתנגדים עקרונית להצתות, ויממה אחרי השריפה הוציאו מכתב פנימי לתושבים, בו נכתב: "הצתת אש היא דבר מסוכן וקטלני - אין לה לגיטימציה ביצהר". 

בחודש שעבר חסמה שריפה את הכניסה ליישוב למשך כמה שעות. גם אז, עלה החשד כי מדובר בהצתת שטח פלסטיני שהתפשטה בשוגג לעבר יצהר. ביישוב מסרו בתגובה: "אנו לא מעוניינים בשריפות והשלכותיהן. בקיץ האחרון סבל האזור מעשרות הצתות, בהיקף דומה למתרחש בעוטף עזה. חבל שבתאגיד לא טרחו להקדיש תשומת לב תקשורתית להצתות הערביות".