נשיא ארה"ב, טראמפ
צילום: אי-פי

טראמפ: "יהודים שמצביעים לדמוקרטים לא נאמנים לישראל"

חברי קונגרס יהודים בתגובה על דברי הנשיא: "השימוש במושג 'חוסר נאמנות' מערער את ביטחוננו"
נתן גוטמן
21 באוגוסט 2019
23:55

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נשאל היום (רביעי) למי התכוון כשאמר שיהודים אמריקנים אינם נאמנים כשהם מצביעים למפלגה הדמוקרטית וענה: "הם אינם נאמנים לישראל". חברי קונגרס יהודים הגיבו על דברי הנשיא ואמרו לו: "השימוש במושג 'חוסר נאמנות' מערער את ביטחוננו".


חבר הקונגרס הדמוקרטי, סטיב כהן, אמר ברשת MSNBC שעצם הרעיון שייחשב לא נאמן בגלל היותו דמוקרט מתועב בעיניו: "זה משהו שתשמע ממוסוליני מגרמניה בשנות ה-30". מועמד בפריימריז הדמוקרטים, קורי בוקר, התייחס גם הוא לדברים ואמר כי "למדתי את התורה מגיל 20, אני מכיר ערכים יהודיים של צדקה וחסד. רעיונות אלה לא מתבטאים אצל נשיא ארה"ב. דמוקרטים לא פחות נאמנים למדינה מאשר רפובליקנים. לא ייאמן שהמחזיק במשרה העליונה במדינה מנסה לפלג אותנו".


בעקבות הסערה שעוררו דברי טרמאפ, נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח הערב עם יו"ר בית הנבחרים האמריקנית, ננסי פלוסי, על חשיבות היחסים האיתנים בין ישראל וארצות הברית, ואמר שהקשר בין המדינות אינו נובע מחיבור מפלגתי כזה או אחר.

הנשיא רבילין הוסיף: "עלינו לשמור על מדינת ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות ולעשות כל מאמץ להבטיח כי התמיכה בישראל אינה הופכת לסוגיה פוליטית. הבחירות שמתקיימות במדינתנו, משקפות את רצון אזרחינו. עם דעתם של כמה - אנו מסכימים, את דעותיהם של אחרים אנו מגנים אך את רצונו של כל אחד מהעמים שלנו, אנחנו מכבדים"