הג'יהאד האסלאמי
צילום: אדל האנה, אי-פי

צה"ל במסר לחמאס: השתלטו על הג'יהאד האסלאמי

דובר צה"ל בערבית שלח מסר לתושבי רצועת עזה וארגון הטרור: "על חמאס, המושל ברצועה, לאכוף את מרותו על ארגון הטרור ולמנוע פיגועים". בהודעה נכתב גם כי ישראל תכננה לנקוט בצעדים שמטרתם לשפר את חיי התושבים ברצועת עזה
משה שטיינמץ
22 באוגוסט 2019
16:15

על רקע הירי מרצועת עזה אל ישראל הלילה, פרסם היום (חמישי) דובר צה"ל בערבית סא"ל אביחי אדרעי מסר לחמאס ולתושבי עזה: "השתלטו על הג'יהאד האסלאמי". בהודעה נכתב כי ישראל תכננה לנקוט בצעדים שמטרתם לשפר את חיי התושבים ברצועת עזה, וביצועם תלוי בפעולות שיצאו לפועל. "על חמאס, המושל ברצועה, לאכוף את מרותו על אירגון הטרור ולמנוע פיגועים אלה", נכתב.

המסר פורסם בפייסבוק ונכתב בשפה הערבית: "רצועת עזה נמצאת בעיצומו של תהליך במסגרתו מבוצעים צעדים אזרחיים שמביאים לשיפורים באופן משמעותי בתחומי החיים. הג'יהאד האסלאמי פועל כדי לערער את ההבנות הללו, לשבש אותן ולפגוע בהן".

צה"ל טוען כי הג'יהאד האסלאמי מתכנן לבצע פיגועים, בהם ירי רקטות, וכי ישראל "לא יכולה ולא תוכל להשלים עם פיגועים מסוג זה". ההשלכות של פיגועים אלו - אי ביצוע הצעדים שתוכננו להתבצע עבור תושבי הרצועה, כך לפי המסר. ההשלכות שיהיו על אי ביצוע הצעדים שתוכננו להתבצע עבור תושבי הרצועה- מוטלות על הג'יהאד האסלאמי. 

בהמשך ההודעה, הבהיר אדרעי כי ישראל לא תקבל מצב שבו רקטות נורות משטח הרצועה לעבר ישראל. "אנחנו נחושים להגן על אזרחי ישראל. מי שמבצע פיגועי טרור - יביא לפגיעה בתושבי הרצועה כולה", כתב.