הפגנות בגדר הרצועה

חמאס מאותת שלא מעוניין בהסלמה: יפרוס את כוח הריסון בהפגנות הגדר

מארגני ההפגנות קראו לצביון לא אלים של ההפגנות ועודדו את המשתתפים להישמע לסדרנים, זאת לאחר שמוקדם יותר השבוע קראו ל"עימות פתוח עם הכיבוש" במהלך ההפגנות
גל ברגר
23 באוגוסט 2019
09:55

מקורות בעזה טוענים הבוקר (שישי) כי חמאס הורה לפרוס את כוחות הריסון בלבוש אזרחי במוקדי הפגנות הגדר היום אחר הצהריים. מארגני ההפגנות קראו לצביון לא אלים של ההפגנות ועודדו את המשתתפים להישמע לסדרנים, זאת לאחר שמוקדם יותר השבוע קראו ל"עימות פתוח עם הכיבוש" במהלך ההפגנות. 

ברקע, הלילה סוכל פיגוע חדירה לשטח ישראל: מחבל התקרב לגדר המערכת בצפון רצועת עזה וירי רימונים לעבר לוחמים. הם הסתערו לעברו והוא נוטרל.

הדברים מגיעים בניגוד לדיווח מוקדם יותר היום, לפיו מקורות בחמאס מסרו לעיתון הלבנוני אל-אח'באר כי חמאס שיגר אתמול מסר למתווכים כי הפגנות הגדר בעזה יסלימו היום. לפי הדיווח, המקורות גם הצביעו על אפשרות שיחידות הגדר יחדשו את פעילותן, לרבות בלוני התבערה וחיתוך הגדר. עוד דיווח העיתון כי הפלגים סירבו לדרישת ישראל לשמור על השקט בעזה עד הבחירות, ואמרו כי היא נדרשת לא רק לאפשר את הכנסת הכספים לעזה אלא גם ליישם את ההבנות שהושגו בין הצדדים. ברקע, בעזה דיווח הלילה על כניסתו של השליח הקטרי  מוחמד אל-עמאדי לרצועה, וכי חלוקת הכסף למשפחות הנזקקות צפויה במהלך סוף השבוע.

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הגיב על הדרישה מחמאס לשמור על שקט עד הבחירות ואמר: "שקט תמורת כסף - זה הדיל של נתניהו עם החמאס. שקט עכשיו, טילים אחרי הבחירות.ההרתעה הישראלית נמחקה".