פינוי הפצועים מדולב לבית החולים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו על הפיגוע בבנימין: "כוחות הביטחון בעיצומו של מרדף"

מקורות פלסטיניים מדווחים כי כוחות צה"ל פשטו על אזור מערב רמאללה במצוד אחר המפגעים. במערכת הביטחון מעריכים כי המחבלים הטמינו את המטען. מנהיג חמאס הנייה: מנהיג חמאס הנייה בירך על הפיגוע: "הזהרנו את הציונים - אל לכם לפגוע במסגד אל-אקצא". ברשתות החברתיות הפלסטיניות קראו להקשות על פעילות כוחות הביטחון ולמחוק צילומי אבטחה
כתבי כאן חדשות
23 באוגוסט 2019
12:29
עודכן ב 13:43

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו אמר היום (שישי) כי פועלות לאתר את המחבלים שביצעו את הפיגוע במעיין סמוך ליישוב דולב. "זרועות הביטחון בעיצומו של מרדף אחר המחבלים בני העוולה. אנחנו נשיג אותם. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מבקשי נפשנו ותבוא איתם חשבון", אמר נתניהו. בפיגוע נהרגה רינה שנרב ונפצעו אביה ואחיה. ברקע, במערכת הביטחון מעריכים כי המחבלים הטמינו את המטען, ולא השליכו אותו מרכב נוסע.

מנהיג חמאס איסמעיל הנייה בירך על הפיגוע ואמר: "הזהרנו את הציונים - אל לכם לפגוע במסגד אל-אקצא". דובר הארגון , עבד אללטיף אל-קאנוע, אמר כי "הפיגוע בדולב היום הוא הוכחה שהעם הפלסטיני לא נכנע בפני פשעי הכיבוש והטרור שלו". הג'יהאד האיסלאמי בגדה הגיב ואמר כי "ההתנגדות נמשכת בכל צורותיה כל עוד התוקפנות נגד העם הפלסטיני והפלישות למסגד אל-אקצא נמשכות". הג'יהאד האיסלאמי בעזה טרם הגיב.

מוקדם יותר דיווחו מקורות פלסטיניים כי כוחות צה"ל פשטו על אזור מערב רמאללה במצוד אחר המחבלים ברשתות החברתיות הפלסטיניות נקראים תושבים למחוק צילומים של מצלמות אבטחה שבידיהם כדי להקשות על כוחות הביטחון. 

תושבי היישוב הונחו להישאר בבתיהם. דובר צה"ל מסר כי מדובר בפיגוע חמור. לדבריו, נבדק אם המטען הושלך או היה במקום. מצה"ל נמסר כי תוגברו כוחות באוגדת איו"ש ומבוצעות חסימות. כמו כן מבוצעות פעולות מודיעיניות על ידי אגף המודיעין והשב"כ. ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך התייעצות טלפונית עם ראשי מערכת הביטחון.

בתחילת החודש נרצח דביר שורק, תלמיד ישיבה מגוש עציון. החשודים בביצוע הפיגוע, תושבי בית כאחל, נעצרו כעבור יומיים. מתחקיר הפיגוע עלה כי המחבלים נסעו במשך פרק זמן מסוים על ציר סמוך למקום הפיגוע בחיפוש אחר קורבן - ראיה לכך שהפיגוע היה מתוכנן ולא ניצול הזדמנות. בנוסף, ציר העלייה למגדל עוז, שבו בוצע הפיגוע, הוא כביש קצר וצר שבו לא נוסעים בדרך כלל פלסטינים.