אחמד טיבי

טיבי להשבוע: המלצה על גנץ - נחכה לתוצאות

ח"כ מהרשימה המשותפת הבהיר, על אף הצהרתו של איימו עודה, כי המפלגה לא יכולה להיות חלק מהממשלה. טיבי ציין: טעינו כשלא חתמנו על הסכם עודפים עם מרצ ב-2015
השבוע
23 באוגוסט 2019
21:46

חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת התייחס הערב (שישי) להצהרתו של יו"ר המפלגה איימן עודה כי יהיה מוכן לשבת בממשלת מרכז-שמאל, ואמר כי מבחינתו, המפלגה לא יכולה להיות חלק מהממשלה, אבל הוא היה רוצה להשפיע באמצעות גוש חוסם. טיבי לא פסל המלצה על יו"ר כחול לבן בני גנץ לנשיא ואמר בריאיון לירון דקל ב"השבוע" בכאן 11: "החלטנו לחכות לתוצאות, אבל זאת לא כוס התה שלי".


טיבי האשים את כחול לבן כי הם לא מעוניינים בכלל לדבר עם מפלגתו. "כחול לבן רוצים ממשלת אחדות, הם לא מתייחסים אלינו כאל בוחרים שווים ששואפים להשפיע. אנחנו ברשימה המשותפת רוצים להשפיע יותר", אמר בריאיון. חבר הכנסת הבהיר כי למרות ההאשמות נגד חברי הכנסת הערבים, 80 אחוז מהעיסוק שלהם הוא בנושא חברה, כלכלה וענייני פנים. "לא נוכל שלא לדבר על ענייני הסכסוך, אם אתה שואל בסקרים, לפחות 20-10 אחוז מהמצביעים רוצים להיכנס לממשלה – אפילו עם הימין. אני אכנס לממשלה עם הימין?", אמר טיבי.

חבר הכנסת הוסיף: "טעינו שלא חתמנו על הסכם עודפים עם מרצ ב-2015. אם מרצ הייתה לבד היום, סביר שהיינו חותמים. אהוד ברק זה פצע שלא הגליד". יו"ר מרצ לשעבר זהבה גלאון תקפה בתוכנית את כחול לבן: "איימן עודה עשה מהלך אמיץ. חבורת הפחדנים של כחול לבן לא ראויה שימליצו עליה".