נפילת הבורסה בניו יורק 5.8.19
צילום: אי-פי

מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין: ירידות שערים ניכרות בבורסה בניו יורק

מדדי המניות ירדו, בעקבות החלטת סין להטיל מכסים על מוצרים אמריקניים בהיקף של 75 מיליארד דולרים. שיעורי המכס ינועו בין חמישה ל-10%. טראמפ הורה לחברות האמריקניות למצוא חלופות לפעילותן בסין
מערכת כאן חדשות
24 באוגוסט 2019
00:07
עודכן ב 02:51

מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין: בבורסה בניו יורק התנהל המסחר הלילה (שבת) בירידות שערים ניכרות, בעקבות החלטת סין להטיל מכסים על מוצרים אמריקניים בהיקף של 75 מיליארד דולרים. שיעורי המכס ינועו בין חמישה ל-10%. בתגובה פרסם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שורה של ציוצים, שבהם הורה לחברות האמריקניות למצוא חלופות לפעילותן בסין, והכריז על תוספת של 5% על המוצרים המגיעים מבייג'ינג בסכום כולל של 550 מיליארד דולר.

מדד מניות התעשייה, הדאו ג'ונס, יורד ב-2.2% ומדד מניות הטכנולוגיה העילית, הנאסדק, יורד ב-2.75%. מחיר הנפט יורד ביותר משני אחוזים וחבית נמכרת ב-54.15 דולרים.

לפני כשבועיים התנהל המסחר בבורסה בניו יורק בירידות שערים חדות, בשל החשש מהחרפת מלחמת הסחר בין המדינות. ערכו של היואן הסיני הגיע לשפל של יותר מעשור, דבר שמקשה על חברות אמריקניות שסוחרות עם סין, מכיוון שהדבר מעלה את המחיר של הסחורות עבור צרכנים סינים. 


ערכו של המטבע הסיני צנח כתוצאה מפעולה של הבנק הסיני, שהפחית את שווי המטבע באופן דרסטי. הצעד מגיע בתגובה להטלת המכסים מצד ארצות הברית. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כינה בטוויטר את הצעד של הבנק הסיני "מניפולציה כלכלית, הפרה בוטה".