טראמפ ושי, ארכיון
צילום: אי-פי

סין נגד צעדי ארה"ב: "ביריוניים וחד צדדיים"

על רקע הטלות המכסים ההדדיות שהביאו בין היתר לטלטלות בשוק המניות האמריקני, במשרד המסחר הסיני הזהירו את ארה"ב "לא להמעיט בערך הנחישות הסינית" בעניין
אנטוניה ימין
24 באוגוסט 2019
16:05

מלחמת הסחר בין סין לארצות הברית: על רקע הטלת המכסים הנוספת שעליה הכריז הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, במשרד המסחר הסיני הזהירו היום (שבת) כי הם מתנגדים נחרצות למהלכי ארה"ב וכי אלה עלולים להביא להשלכות קשות אם ארה"ב לא תפסיק את הצעדים שאותם כינו "שגויים".

"הצעדים הבריוניים והחד צדדיים הללו מפרים את עקרונות הכבוד ההדדי ופוגעים קשות בשיטת המסחר העולמית", אמרו במשרד. "סין מציעה לארה"ב לא להמעיט בערכה של הנחישות הסינית בעניין".

בבורסה בניו יורק התנהל הלילה המסחר בירידות שערים ניכרות, בעקבות החלטת סין להטיל מכסים על מוצרים אמריקניים בהיקף של 75 מיליארד דולרים. שיעורי המכס ינועו בין 5% ל-10%.

בתגובה להחלטה הסינית פרסם טראמפ שורה של ציוצים, שבהם הורה לחברות האמריקניות למצוא חלופות לפעילותן בסין, והכריז על תוספת מכס של 5% על המוצרים המגיעים מבייג'ינג בסכום כולל של 550 מיליארד דולר.

על רקע המתיחות העולמית בנושאי הסחר, הברקזיט בבריטניה וההתמודדות עם משבר האקלים, נחת טראמפ אחר הצהריים בצרפת לוועידת ה-G7.