אמה של רנה שנרב, שירה

אמה של רנה שנרב: "צריך להמשיך עם צמיחה אישית ולאומית"

האם התייחסה לראשונה למותה של הבת, שנרצחה בפיגוע בדולב. "כיבוד ההורים שהיה אצל רינה יכול להמשיך לעוד אנשים", אמרה
דניאל אלעזר
25 באוגוסט 2019
13:17

שירה שנרב, אימה של רנה, שנרצחה בפיגוע במעיין דני, סמוך ליישוב דולב שבבנימין, התייחסה היום (ראשון) בפעם הראשונה למות בתה. "צריך להמשיך מפה עם צמיחה אישית, לאומית ורוחנית קדימה. רנה לא התלוננה, הייתה מקבלת בכבוד וענווה. כיבוד הורים שהיה אצל רנה יכול להמשיך לעוד אנשים", אמרה.


האב, הרב איתן שנרבנפגש אמש לראשונה עם בנו לאחר שהשניים נפצעו בפיגוע. "המפגש עם דביר היה מרגש. שנינו בכינו, אחרי שעות שלא ידעתי מה איתו - ממש פחדתי. ראיתי אותו אחרי הפיגוע מאבד הכרה ואומר 'אבא אני לא יכול לנשום'. חיכיתי לזה כל השבת". האב סיפר כי בנו "זוכר הכל", ושמבין כל האחים היה קשור ביותר לאחותו רנה שנרצחה בפיגוע. "אמר שהוא לא יכול לראות את העולם בלי רנה - 'העולם צריך אותה'", אמר שנרב. "הם היו שני אחים צמודים, ועשו דברים ביחד. הוא חזק. יהיה לו לא פשוט".

אמש דווח בחדשות השבת כי עדיין לא נרשמה פריצת דרך באיתור המחבלים שאחראים לפיגוע. כוחות הביטחון המשיכו את המצוד אחר המפגעים, שלפי ההערכות פעלו כחוליה מאורגנת. במהלך המצוד נעצרו מספר פלסטינים החשודים במעורבות בפיגוע. מדובר במצוד מורכב, שכן המחבלים תכננו את פעולותיהם היטב ועד כה לא עשו טעויות כמו מעבר במקום שבו מצויות מצלמות.

שלשום ליוו אלפים את רנה שנרב בת ה-17 בדרכה האחרונה. תמר לבנוני, אחותה של רנה, ספדה: "זכינו להיות לצדך במשך כמעט 17 שנה, לקבל מהטוב שבך, מהרגישות שבך, לראות איך את שואפת להתקדם. לא להסתפק בתשובות קטנות אלא לשאוף לתשובות גדולות. החלל שנפער הוא חלל כללי בלב האומה, צריך למלא אותו".