חאסם יוסוף זאביב ויאסר אחמד צאהר, פעילי המליציות ה

צה"ל: אלה פעילי המיליציות שחוסלו בסוריה

חאסם יוסוף זאביב ויאסר אחמד צאהר, בני 22 ו-23 מלבנון, הם הפעילים בשירות כוח קודס שנהרגו בתקיפה הישראלית לסיכול פיגוע הרחפנים משטח סוריה
כרמלה מנשה
26 באוגוסט 2019
05:59

כיממה לאחר סיכול פיגוע הרחפנים מסוריה, בצה"ל מפרסמים הבוקר (שני) כי שני פעילי המיליציות השיעיות הפרן-איראניות שחוסלו בתקיפה הישראלית הם חאסם יוסוף זאביב, בן 23 מנבטייה ויאסר אחמד צאהר, בן 22 מהכפר בליידה שבלבנון. השניים פעלו בשירות כוח קודס במסגרת ניסיון הפיגוע שהוביל קאסם סולימאני משטח סוריה.

לפי הודעת צה"ל, הפעילים טסו לאיראן מספר רב של פעמים בשנים האחרונות לצורכי הכשרה, שם עברו אימונים יעודיים של כוח קודס להפעלת כלי טייס בלתי מאוישים ורחפני נפץ. בשבועות האחרונים פעלו השניים למימוש פיגוע רחפנים נגד יעדים בישראל במסגרת המיליציות.

אמש פורסמו בחשבון טוויטר המזוהה עם מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה של איראן, קאסם סולימאני, ציטוטים שלו בתגובה על הפעולות האחרונות של ישראל בחזית הצפונית: "הפעולות של ישראל מטורפות והן יהיו הנשימות האחרונות שלה".

כזכור, צה"ל סיכל בלילה שבין שבת לראשון ניסיון פיגוע של כוח קודס בסוריה, שעות לפני שתוכנן להתבצע. חיל האוויר תקף מבנה של הכוח האיראני בכפר עקרבה שבאזור דמשק. באופן חריג נטל צה"ל אחריות על התקיפה של הכוח, שתכנן לפגוע במטרות בצפון הארץ באמצעות רחפנים תוקפים.

דובר צה"ל, רונן מנליס, מסר כי צה"ל עקב אחר ההכנות לפיגוע מצד המיליציה, ושיבש את הכוונות להוציא אותו לפועל כבר ביום חמישי. הוא הוסיף כי צה"ל פרס מראש מערכות כיפת ברזל בצפון הארץ. "צה"ל נמצא במוכנות גבוהה להמשך הגנה ופעולה ככל שיידרשו נגד כוונות לפיגוע נגד מדינת ישראל, ורואה באיראן ובמשטר הסורי אחראים ישירים לניסיון הפיגוע שסוכל", הוא הבהיר.