טל פליקר באליפות העולם 2017
צילום: אי-פי

אליפות העולם בג'ודו: פליקר ושמאילוב הודחו בשמינית הגמר

האליפות פותחת את יומה השני. פליקר ניצח את זנטראיה שזכה בעבר בשש מדליות באליפות. שמאילוב הפסיד באיפון אחרי שהוביל רוב הקרב. פרימו הודחה בסיבוב הראשון
מערכת כאן חדשות
26 באוגוסט 2019
09:18

אליפות העולם בג'ודו פותחת הבוקר (שני) את יומה השני, בקטגוריות המשקל עד 66 קילוגרם לגברים ועד 54 קילוגרם לנשים. הג'ודאים הישראלים ברוך שמאילוב וטל פליקר התחילו ברגל ימין את התחרות היום ועלו לשלב שמינית הגמר, שם הפסידו וסיימו את דרכם בתחרות. גפן פרימו לעומתם הפסידה בסיבוב הראשון. 

פליקר פתח את יום התחרויות בסיבוב השני, אחרי שעלה אליו ישירות מכיוון שהוא מדורג במקום השביעי בעולם, בקרב מול גאורגי זנטראיה האוקראיני שזכה בעבר בשש מדליות באליפות העולם. הישראלי ניצח בניקוד זהב, אחרי שהאוקראיני קיבל לחובתו שידו (עונש) שלישי, והודח מהתחרות. גם הקרב בסיבוב השלישי הסתיים בניקוד זהב, אותו ניצח פליקר בווזארי. פליקר פגש בשמינית הגמר את יונדונפרנלי המונגולי שספג שני עונשים בתחילת הקרב. אבל ניצח אותו באיפון 42 שניות לסיום, והדיח את הישראלי. 

שמאילוב המדורג במקום הרביעי בעולם, שעלה גם הוא ישירות לסיבוב השני, פתח את התחרות עם איפון מול עבדול פאחים פאזלי מאפגינסטן. בסיבוב השלישי פגש את ארתור תה המדורג במקום ה-43 בעולם, וניצח אותו בווזארי, כדי לעלות לשמינית הגמר. בסיבוב הבא הוא יפגוש את האיטלקי, המדורג במקום ה-16 בעולם. 

בשמינית הגמר פגש שמאילוב מנואל לומברדו המונגולי, המדורג 14. הוא הוביל בווזארי מוקדם ושמר על היתרון ברוב הקרב, ואפילו חמק מריתוק של האיטלקי והפך אותו לטובתו. אך היו חסרות לו עוד שתי שניות כדי להבטיח את הניצחון. לאחר מכן ספג ווזארי לחובתו והקרב נכנס לניקוד זהב. שם, ניצל האיטלקי רגע של חוסר ריכוז וניצח את הקרב. 

הג'ודאית הישראלית היחידה שהתחרתה היום, גפן פרימו, הפסידה בסיבוב הראשון מול ג'יילס הבריטית. היא ספגה בשלב מוקדם של הקרב שני עונשים, ולאחר מכן שני ווזארי שסיימו את הקרב באיפון.