רינה שנרב
צילום: באדיבות המשפחה

שקד וליברמן צייצו: נתפסו רוצחי רנה שנרב; שב"כ: הפרסום - לא על דעתנו

בעקבות הפיגוע: ראש הממשלה הנחה על הקמת 300 יחידות דיור בדולב. נתניהו מסר כי "נעמיק שורש ונכה באויבינו. נמשיך לחזק ולפתח את ההתיישבות"
מיכאל שמש וכרמל דנגור
26 באוגוסט 2019
11:03
עודכן ב 11:22

שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן צייץ היום (שני) שהמחבלים החשודים בביצוע הפיגוע בדולב, בו נרצחה רנה שנרב - נתפסו. אחרי יותר מעשר דקות מחק ליברמן את הציוץ. השרה לשעבר איילת שקד צייצה גם היא בנושא וכתבה: "בזמן שביקרתי את שירה שנרב ומשפחתה, התבשרנו על תפיסת הרוצחים". הבוקר דווח על גל מעצרים בכפרים סביב רמאללה, באזור שבו אירע הפיגוע. 

משב"כ נמסר בתגובה כי "הפרסומים בנושא תפיסת המחבלים שביצעו את הפיגוע בדולב אינם על דעת או באישור שב"כ, אשר אמון על החקירה. חקירת הפיגוע נמצאת בעיצומה ויש להמתין לסיומה ולהודעות רשמיות ומוסמכות בנושא תוצאותיה".


מטעם הדוברת של ליברמן נמסר בתגובה: "לפני זמן מה הגיעו אליי ידיעות מכמה מקורות על תפיסת המחבלים שביצעו את הפיגוע בדולב, והידיעה מאושרת על ידי הצנזורה. דיווחתי על כך לחבר הכנסת שבירך את הלוחמים ואת כוחות הביטחון על הפעולה. לצערי, רק לאחר פרסום הציוץ גיליתי שהפרסום אינו מאושר והוא מיד הוסר". 

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה על הקמת 300 בתים חדשים בדולב. זאת בעקבות הפיגוע שהיה במעיין עין בובין סמוך ליישוב שבבנימין ביום שישי האחרון. נתניהו אמר כי "נעמיק שורש ונכה באויבינו. נמשיך לחזק ולפתח את ההתיישבות". 

שנרב בת ה-17 נרצחה ביום שישי האחרון בפיצוץ מטען חבלה בירידה למעיין עין בובין בבנימין. אבי המשפחה, הרב איתן שנרב, נפצע בינוני והתקשר להזעיק את הכוחות. בנו דביר בן ה-19 נפצע קשה. שנרב שיחזר את האירוע וסיפר: "קרוב למעיין היה מטען צד גדול מאוד. הכל היה שחור. הסתכלתי למטה וראיתי שרינה כבר לא בחיים".