גבול עזה, ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בצל המתיחות - משלחת חמאס הוזמנה לשיחות בקהיר

המשלחת לא תכלול את מנהיגי הארגון ברצועה יחיא סינוואר ואיסמעיל הנייה. לכאן חדשות נודע כי גם נציגי הג'יהאד האסלאמי יגיעו למצרים בימים הקרובים
גל ברגר
26 באוגוסט 2019
16:20

פרסום ראשון: בצל המתיחות בדרום - משלחת של חמאס הוזמנה לשיחות בקהיר. המשלחת אמורה לצאת מעזה היום (שני), ומסוף רפיח שנסגר לרגל חג מצרי ייפתח במיוחד כדי לאפשר את יציאתה. הצוותים צפויים לדון ברגיעה עם ישראל ובסכסוך הפנים פלסטיני.

ככל הידוע המשלחת אינה כוללת את מנהיגי חמאס איסמעיל הנייה ויחיא סינוואר, אלא את בכיר חמאס ראוחי מושתהא וראש מערך הביטחון של חמאס ברצועה, תוופיק אבו נעים. הם יקיימו שיחות בקהיר עם בכירים במודיעין המצרי. לכאן חדשות נודע כי גם משלחת מטעם הג'יהאד האסלאמי אמורה לבוא לקהיר בימים הקרובים.


חיל האוויר תקף הלילה כמה יעדי טרור במתחם צבאי של ארגון חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות לשטח ישראל. בין המטרות שהותקפו - משרדו של מפקד גדוד בארגון. בד בבד, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע שבעקבות הירי לדרום החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו על הורדת חצי מכמות העברת הדלקים לתחנת הכוח ברצועת עזה דרך מעבר כרם שלום.

אמש שוגרו שלוש רקטות מעזה, שתיים מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ואחת נפלה בשטח פתוח באזור שדרות. לא היו נפגעים מנפילת הרקטה, אך בניין בלתי מאוכלס נפגע כתוצאה משברי טיל של כיפת ברזל ותושבת העיר נפצעה קל לאחר שמעדה בעת שרצה למרחב מוגן.

במקביל, תושבים נמלטו מפסטיבל מוזיקה בשדרות. עד ראייה סיפר: "אנשים נשכבו על הדשא, הייתה היסטריה מוחלטת". הקבינט המדיני־ביטחוני כונס הבוקר לדיון בשיגור הרקטות מעזה ובאירועים בגבול הצפון.