תמונת המל"ט שנפל שהופצה ברשתות

נשיא לבנון: התקפת הרחפנים של ישראל - הכרזת מלחמה

הנשיא מישל עאון אמר כי התקפת הרחפנים של ישראל במעוז של חיזבאללה בביירות משולה ל"הכרזת מלחמה" והיא "מאפשרת לנו לממש את זכותנו להגן על ריבונותנו". חבר הקבינט יובל שטייניץ בתגובה: "מדובר בבובה של חיזבאללה"
רועי קייס
26 באוגוסט 2019
16:38
עודכן ב 17:37

נשיא לבנון, מישל עאון, אמר היום (שני) כי התקפת הרחפנים של ישראל, כלשונו, במעוז של חיזבאללה בביירות, משולה ל"הכרזת מלחמה" והיא "מאפשרת לנו לממש את זכותנו להגן על ריבונותנו והעצמאות שלנו". עאון נועד עם המתאם המיוחד של האו"ם יאן קוביץ וטען כי העם הלבנוני "שואף לשלום ולא למלחמה".


עוד אמר עאון: "לא נסכים שאף אחד יאיים עלינו בשום דרך". דבריו של הנשיא הלבנוני מגיעים על רקע תקיפת הרחפנים המיוחסת לישראל ברובע הדאחיה בביירות לפני יומיים.

שר האנרגיה וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני יובל שטייניץ אמר בתגובה לדברי נשיא לבנון: "מדובר בבובה של חיזבאללה, שהוא בעצמו שלוחה של איראן". בריאיון לתוכנית כאן הערב עם רן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב אמר שטייניץ: "מי שמאפשר לחיזבאללה להפוך את ארצו למחסן רקטות מול ישראל – הוא זה שאחראי לתוצאות. מדינה שתאפשר לתקוף את ישראל, עלולה לשאת בתוצאות קשות ביותר. קיבלנו החלטה שלא רק להתעצם מול הצד השני, אלא גם לבלום את הצבא האיראני. אנחנו נגן על עצמנו, ונבלום את הצבא האיראני מלתקוף אותנו בכל מקום שבו זה יידרש".

האזינו לריאיון המלא עם השר יובל שטייניץ

בלילה שבין שבת לראשון אמר פקיד בארגון הטרור חיזבאללה לסוכנות הידיעות רויטרס כי שני כלי טיס ישראליים בלתי-מאויישים התרסקו ברובע דאחיה, המעוז של הארגון בביירות. גורם בכיר בחיזבאללה אמר לערוץ הלבנוני LBC כי התקרית החלה כשמל"ט ישראלי התרסק על אחד מגגות הבניינים בפרבר הדרומי של ביירות.

לדבריו, אנשי הארגון הגיעו למקום כדי לאסוף את המל"ט ולהעבירו למקום בטוח. כעבור חצי שעה, טען הגורם, מל"ט ישראלי נוסף שוגר לאותו אזור והוא התפוצץ והתרסק מסיבה לא ידועה, מה שגרם לדליקה שפרצה במקום.

הדיווחים על הפיצוץ הגיעו כארבע שעות לאחר תקיפת צה"ל במבנה של כוח קודס האיראני בכפר עקרבה שבאזור דמשק, סוריה, שתכנן לפגוע במטרות בצפון הארץ באמצעות רחפנים תוקפים.