בנימין נתניהו, בני גנץ
צילום: יונתן זינדל, גילי יערי, פלאש 90

בהנחיית נתניהו: גנץ זומן לתדרוך ביטחוני על האירועים האחרונים

התדרוך התקיים בלשכת רה"מ בצהריים. כוננות גבוהה במערכת הביטחון בעקבות המתיחות בצפון ובדרום. לפי ההערכות, איראן ושלוחותיה יחפשו דרך לפגוע בישראל
מיכאל שמש ורועי שרון
26 באוגוסט 2019
17:08

בהנחיית ראש הממשלה בנימין נתניהו, זומן היום (שני) חבר הכנסת בני גנץ על ידי המזכיר הצבאי תא"ל אבי בלוט וראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת לתדרוך ביטחוני על האירועים האחרונים. התדרוך התקיים בצהריים בלשכת ראש הממשלה.

במערכת הביטחון שוררת היום כוננות ודריכות גבוהה בעקבות האירועים האחרונים בלבנון, בסוריה וברצועת עזה. גורם ביטחוני אמר שהחשש הוא שהאירועים בצפון יגבירו את הפעילות בגזרות אחרות דבר שעלול לגרום להסלמה כוללת. לפי ההערכות, איראן ושלוחותיה יחפשו דרך לפגוע בישראל או ביעדים אחרים שלה בעולם.

לפנות בוקר דיווחו כלי תקשורת בלבנון שחיל האוויר הישראלי תקף בסיס צבאי של ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין בבקעת הלבנון, באזור הגבול עם סוריה. לפי הדיווחים אנשי הארגון ניסו לירות לעבר כלי הטיס שביצעו את התקיפה. אחד מאנשי הארגון אמר לעיתון "א-נהאר" שלא היו נפגעים באירוע ונגרם נזק רב.

הלילה תקף צה"ל מספר יעדי טרור במתחם צבאי של חמאס בצפון רצועת עזה. זאת בתגובה לירי הרקטות לשטח ישראל אמש. המטרות שהותקפו - משרדו של מפקד גדוד בארגון הטרור. שתיים מהרקטות ששוגרו אתמול לעבר ישראל יורטו על ידי כיפת ברזל ואחת נפלה בשטח פתוח באזור שדרות. לא היו נפגעים מנפילת הרקטה, אך בניין בלתי מאוכלס נפגע כתוצאה משברי טיל של כיפת ברזל.

ביום ראשון לפנות בוקר חדרו שני מלט"ים ללבנון, אחד מכלי הטייס נפל והשני התפוצץ באוויר באזור רובע דאחיה שבביירות. צבא לבנון אישר כי נזק רב נגרם באירוע. אמש האשים מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בנאומו את ישראל בפיצוץ הרחפנים בביירות ואיים כי מעתה יגיב לכל חדירה משטח לבנון.