ראשי מפלגת כחול לבן, בני גנץ ויאיר לפיד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גנץ שכר שוב את שירותי היועץ שתקף את לפיד

תוך שהוא ממדר את שאר ראשי המפלגה, שכר יו"ר כחול לבן פעם נוספת את שירותי רונן צור, שכינה את התנהגות לפיד "אווילית". מכחול לבן נמסר: "הוא לא מועסק בקמפיין". צור אישר: "אלווה את גנץ כיועץ אישי"
מיכאל שמש
26 באוגוסט 2019
20:57

יו"ר כחול לבן בני גנץ שכר לאחרונה פעם נוספת, בחשאי ותוך מידור שאר חבריו לצמרת המפלגה, את שירותי היועץ האסטרטגי רונן צור "למשימות ספציפיות ומיוחדות". זאת על אף העובדה שצור תקף בעבר את מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11.


צור שימש כיועץ בקמפיין של כחול לבן בבחירות הקודמות. לאחר הבחירות, תקף בחריפות את לפיד, כינה את התנהלותו "אווילית" ואמר שהוא דוחק מנדטים לימין. 

בריאיון לרדיו ירושלים לפני כשבועיים אמר היועץ כי ״היצר של לפיד לפגוע בחרדים חזק ממנו". יו"ר יש עתיד מצדו תקף את צור בחזרה, ודוברו האישי של לפיד כתב כי ״מדובר בנוכל שמוציא שם רע למקצוע״. צור אמנם לא ישוב לעבוד הפעם בקמפיין של כחול לבן, אבל צפוי לתת ייעוץ אישי לגנץ.

מכחול לבן נמסר בתגובה: "רונן צור לא מועסק בקמפיין". צור אישר את הפרסום ואמר כי הוא ילווה את בני גנץ "כיועץ אישי ולא כמנהל או מוביל קמפיין".

בשבוע שעבר דחה ח"כ מכחול לבן עפר שלח את הטענות על מתיחות בין ראשי המפלגה.  בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר שלח כי נועד עם גנץ בנושאי מסע הבחירות ולא חש מתח באוויר.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

את הדברים אמר שלח על רקע החקירה במפלגה לאיתור מדליפים. ח"כ שמתח ביקורת על עצם קיום הבדיקה, הוסיף כי לא היה בה צורך: "בשביל לדעת שאין אדם ביש עתיד שפוגע בקמפיין של כחול לבן או בכלל באחדות המטרה של כחול לבן, צריך רק להסתכל על הרקורד של יש עתיד - אנחנו מפלגה שקיימת 7 שנים. אחדות הפעולה שלנו ידועה ברחבי הפוליטיקה הישראלית".