תלמידים
צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

הסתדרות המורים: "משרד האוצר מורח את הזמן"

בהסתדרות טוענים כי בעוד נציגי האוצר מנהלים עמם משא ומתן, פקידי אוצר אחרים פועלים להוצאת צווי מניעה לקראת השביתה הצפויה ביום פתיחת שנת הלימודים. מזכ"לית ההסתדרות: "איפה ראש הממשלה?"
ליאל קייזר ולירן כוג'הינוף
26 באוגוסט 2019
22:03

לאחר עוד יום של שיחות בין הסתדרות המורים למשרד האוצר, בניסיון למנוע את השבתת הלימודים באחד בספטמבר, אומרים הערב (שני) בהסתדרות כי משרד האוצר אינו מקדם את המשא ומתן בתום לב, אלא "מורח את הזמן". בהסתדרות המורים טוענים כי בעוד נציגי המשרד יושבים בפגישה, פקידים אחרים עסוקים בהכנת הבקשות לצווי מניעה נגד השביתה המתוכננת ביום ראשון הקרוב.


מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד אמרה: "לא ניתן לאף גורם להתייחס ככה לעובדי הוראה, שהם חוד החנית של עובדי המדינה. עם כל הכבוד ויש לנו הרבה כבוד לפקידי האוצר, גם הם מחויבים לפעול לפי הסכמים וחוקי המדינה".

"אף פקיד לא נמצא מעל החוק. אנחנו לא מפחדים להילחם על זכויות עובדי הוראה ונעשה זאת בכל דרך שנוכל. איפה ראש הממשלה, למה הוא לא דואג ששנת הלימודים תיפתח?".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "למרות ההצעות הרבות שהוגשו בימים האחרונים להסתדרות המורים, נקלע המשא ומתן למבוי סתום. מתוך דאגה לתלמידים ולציבור ההורים, נערכת המדינה להגשת צווי מניעה על מנת להבטיח את פתיחת שנת הלימודים כסדרה. יחד עם זאת, במשרד האוצר משוכנעים כי רצון טוב של הסתדרות המורים, והבנת המציאות הכלכלית בשעה זו, יבטיחו הגעה להסכמות בימים הקרובים".

במרכז המחלוקת בין ארגוני המורים למשרדי החינוך והאוצר עומדת רפורמת החינוך המיוחד, שבעקבותיה הכריזו המורים על סכסוך עבודה. בהסתדרות מלינים על השינוי בתנאי העבודה של המורים, ואומרים כי אין היערכות מתאימה לרפורמה.

מסקר של התאגדות המורים "יציגים", שפורסם הבוקר בכאן רשת ב, עולה כי יותר מ-80% מהמורים מודים שלא הוכשרו כלל לקראת כניסתה לתוקף של רפורמת החינוך המיוחד. 65% מהמורים אמרו בסקר, שנערך בקרב 1,800 מורים, ששילוב החינוך המיוחד בחינוך הרגיל יפגע ולא יקדם את תלמידי החינוך המיוחד.