שריפה שפרצה בעקבות הירי על שדרות
צילום: אושרי צימר

בכיר בג'יהאד האסלאמי: לא ירינו לעבר שדרות

הארגון בהתבטאות חריגה: לא עובדים אצל איראן ולא מקבלים ממנה הנחיות. אנחנו מקבלים החלטות באופן עצמאי
גל ברגר ושמעון מיג'אן
27 באוגוסט 2019
09:46

בכיר בג'יהאד האסלאמי הכחיש היום (שלישי) את הטענה כי ארגונו עומד מאחורי ירי הרקטות האחרון מעזה לעבר שדרות ואמר כי מדובר בשקר שמטרתו "להסית נגד הג'יהאד האסלמאי וההתנגדות", כלשונו. "אנחנו חלק מהחמ"ל המשותף של הפלגים הפלסטיניים ומנהלים את המערכה נגד הכיבוש בשיתוף עמם", הוסיף בריאיון לאתר החדשות הפלסטיני דוניא אלווטן.

עוד אמר בכיר הארגון חודר חאביב כי הג'יהאד לא מקבל הנחיות מאיראן אלא תמיכה בלבד, וכי הארגון מקבל החלטות באופן עצמאי. "אנו לא פקידים של איראן ולא עובדים אצל אף אחד – ערבי, זר או איראני", אמר חאביב בהתבטאות חריגה.

בתוך כך, מקורות בחמאס מאיימים להסלים ולהחזיר את יחידות השטח לפעילות ובהן יחידות ההטרדה הלילית ויחידות בלוני התבערה. זאת בעקבות צמצום לחצי של כמות הסולר שישראל מכניסה לתחנת הכוח בעזה – צעד שהוחלט עליו בתגובה לירי הרקטות אל שדרות שלשום. המקורות אמרו לעיתון הלבנוני אל־אח'באר כי חמאס העביר את המסר לישראל דרך מתווכים.

אתמול דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי ההערכה היא שהג'יהאד האסלאמי הוא זה שעומד מאחורי הירי. חמאס אף טען באוזני המצרים כי הירי מנוגד לאינטרס שלו. לאור המתח בין הארגונים לאחרונה, זימנה מצרים לשטחה משלחות משני ארגוני הטרור בניסיון ליישר את ההדורים ביניהם. מקורות פלסטיניים מסרו לכאן חדשות כי משלחת מצרית הייתה אמורה לבוא לעזה בסוף השבוע האחרון, אך הביקור בוטל בשל הימצאותו של השליח הקטרי ברצועה כשברקע מתיחות בין מצרים לקטר.