הצעירה הבריטית בצאתה מבית המשפט בקפריסין, הבוקר
צילום: אי-פי

הנאשמת בתלונת השווא בקפריסין: "לא שיקרתי כשאמרתי שנאנסתי"

בדיון שנערך הבוקר בקפריסין דחתה הצעירה הבריטית את הטענות המופיעות בכתב האישום נגדה. בית המשפט שחרר אותה בערבות לתקופת המשפט, שצפוי להתחיל ב-2 באוקטובר
חן ביאר ובן יניב
27 באוגוסט 2019
14:32

בית המשפט בקפריסין דן הבוקר (שלישי) בפעם החמישית בעניינה של הצעירה הבריטית המואשמת בגרימת מטרד ציבורי בגין תלונת שווא, שהודתה שהגישה נגד 12 צעירים ישראלים בגין אונס. כזכור, לאחר מעצרה טענה הצעירה שהמשטרה המקומית חילצה ממנה בכוח הודאה תוך הפעלת לחץ פסול.

בדיון הבוקר דחתה הצעירה את הטענות המופיעות בכתב האישום נגדה ואמרה כי לא שיקרה כשאמרה שנאנסה. בית המשפט שחרר אותה בערבות לתקופת המשפט, ובפרק הזמן הזה דרכונה יילקח ממנה ועליה להישאר במדינה. נקבע כי משפטה יתחיל ב-2 באוקטובר.

פרקליטה החדש של הצעירה, עורך הדין לואיס פאוור, אמר בתום הדיון כי צוות ההגנה יטען בפני בית המשפט כי מרשתם לא שיקרה. לטענתו: "התנהגות הצעירים הישראלים בקפריסין וקבלתם בנמל התעופה בן גוריון מוכיחה את ההיפך הגמור".

פרקליטם של כמה מהנערים שהיו מעורבים בפרשה, עו"ד ניר יסלוביץ, אמר בתגובה לשחרור הצעירה הבריטית: "שחרורה של הצעירה הבריטית בערבות לא מפחית מחומרת המעשה המחריד שלה, ובטח שאינו אומר דבר על התביעה האזרחית שמתגבשת נגדה. מעציב בעיני שכנראה תנסה להימלט מאימת הדין בקפריסין אך אנו ערוכים לכל תרחיש".