דנון באו"ם, ארכיון
צילום: אי-פי

ישראל לאו"ם: סוריה מאפשרת לאיראן לפעול בשטחה נגד ישראל

שגריר ישראל באו"ם דני דנון בכאן רשת ב: "אנחנו מצפים ממועצת הביטחון גם לגנות את סוריה, גם להגיב". על כוח האו"ם בלבנון אמר: נדרוש שייפעלו נגד התחמשות חיזבאללה
עמיחי שטיין
28 באוגוסט 2019
08:09

ישראל דורשת ממועצת הביטחון של האו"ם להכיר באחריותה של סוריה לפעילות הטרור האיראנית בשטחה נגד ישראל. שגריר ישראל באו"ם דני דנון הגיש היום (רביעי) למועצה תלונה נגד סוריה בעקבות הסיכול של פיגוע הרחפנים שתכנן כוח אל־קודס של משמרות המהפכה האיראניים. דנון ציין כי המשטר בדמשק מאפשר ביודעין לאיראן ולשלוחותיה להשתמש באדמת סוריה לפעילות טרור נגד ישראל. "אנחנו מצפים ממועצת הביטחון גם לגנות את סוריה, גם להגיב", אמר.

השגריר דנון אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי ישראל תתמוך בהארכת המנדט של כוח האו"ם בלבנון אך תדרוש שהוא יפעל ביתר יעילות כדי למנוע העברת נשק לחיזבאללה: "הם לא עושים את עבודתם ולכן אנחנו אומרים היום כן להארכת המנדט אבל לדרוש יותר. לא יתכן שהאו"ם יוציא מאות מיליוני דולרים על מנת שהכוח הזה יפעל, ובפועל הכוח הזה ישב מהצד ויצפה בחיזבאללה מתעצמים ונערכים למלחמה הבאה".

האזינו לריאיון המלא של שגריר ישראל באו"ם בכאן רשת ב

בתוך כך, סגן מנהיג חיזבאללה נעים קאסם, אמר אתמול שארגונו מעוניין להפתיע את ישראל "במידה המתאימה". בריאיון לערוץ רוסיה היום הוא הבהיר כי הוא "שולל שהאווירה הנוכחית היא של מלחמה. אלא מדובר באווירה של תגובה על התוקפנות".

"אמרנו בעבר שנגיב על התוקפנות – וזה מה שהולך לקרות. אנחנו נגיב כדי שישראל לא תייצר משוואות חדשות", הוסיף סגנו של נסראללה. בתשובה לשאלה על אופן התגובה על התקיפה המיוחסת לישראל במעוז חיזבאללה בא-דחייה אמר: "אנחנו רוצים שהמכה תהיה מפתיעה במידה המתאימה. על כן, אין טעם לדבר על הפרטים של מה שהולך לקרות".