מסיבת עיתונאים של הסתדרות המורים

בית הדין לעבודה ידון היום בבקשה למנוע מהסתדרות המורים לשבות ב-1.9

בית הדין קבע הבוקר כי לנוכח היקף המחלוקת בין הסתדרות המורים למשרדי האוצר והחינוך יש להקדים ולקיים את הדיון בבקשת המדינה להוציא למורים צווי מניעה
לירן כוג'הינוף
28 באוגוסט 2019
09:37

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ידון היום (רביעי) ב-15:00 אחר הצהריים בבקשת המדינה להוציא צווי מניעה למורים שמתכננים לשבות עם תחילת שנת הלימודים. זאת, לנוכח היקף המחלוקות בין הסתדרות המורים למשרד האוצר ולמשרד החינוך. בבקשה נכתב כי יש קושי של ממש להיענות לדרישות שהציבה הסתדרות המורים בתקופה של ממשלת מעבר. הסתדרות המורים הביעה תקווה שבית הדין יאפשר לעובדי ההוראה להמשיך במאבקם.

בד בבד, מורי קבלן בתוכניות שלבים והיל"ה הודיעו הבוקר כי בכוונתם שלא לפתוח את שנת הלימודים ב-1.9. 2,000 המורים, שלא מועסקים בהעסקה ישירה בידי משרד החינוך, מוחים על תנאי העסקתם ועל סירובן של שתי חברות הקבלן שתחתן הם עובדים להתקדם במשא ומתן לכינון הסכם קיבוצי וכנגד התעלמות משרד החינוך מן המשברים בשתי התכניות.

בתכנית היל"ה, המופעלת עם נוער בסיכון, יושבתו הלימודים בין התאריכים 1.9-2.9. בתכנית שלבים, שבה מלמדים מורים ילדים חולים בביתם, יושבתו הלימודים בין התאריכים 1.9-3.9. בשאר ימי השבוע יחלו הלימודים בתכנית שלבים בשעה 10:00.