מתוך סרטון המתעד התעללות בסניף שופרסל

החשד להתעללות בשופרסל: חשוד רביעי נעצר, מעצרו הוארך

עורך דינו של החשוד: "הוא עובד תקופה ארוכה בסופר, מעולם לא היו נגדו תלונות". מעצרו של החשוד הרביעי, תושב מזרח ירושלים, מצטרף למעצרם של שלושה חשודים נוספים, שמעצרם הוארך אתמול עד למחר.
ורד פלמן
28 באוגוסט 2019
11:12

פרשת ההתעללות בסניף שופרסל גוש עציון: בית משפט השלום בירושלים האריך היום (רביעי) את מעצרו של חשוד נוסף, הרביעי במספר, עד מחר. אתמול איים עורך הדין איתמר בן גביר, המייצג את בעל המוגבלות, כי יתבע את הרשת במיליוני שקלים וטען שיש בידי המשטרה תיעודים רבים נוספים להתעללות.

עורך הדין עאטף פרחאת, המייצג מטעם הסנגוריה הציבורית את החשוד: "מדובר באדם שעובד במשך תקופה ארוכה בסופר ומעולם לא היו נגדו תלונות. הוא מכחיש את החשדות וטוען כי אין לו קשר לאירוע. אנו מצפים שהמשטרה תסיים את החקירה בהקדם והוא ישוחרר לביתו". 

מעצרם של שלושת החשודים הנוספים הוארך אתמול עד ליום חמישי. העובדים, תושבי מזרח ירושלים, בית לחם ואפרת חשודים בהתעללות בחסר ישע, תקיפה ועבירות נוספות. אחראי המחסן, תושב אפרת, חשוד שידע על המעשים, לא מנע אותם ולא דיווח עליהם.

אימו של אחד החשודים אמרה לכאן חדשות: "אני כועסת בגלל שהוא במעצר. הם היו בעבודה, משחקים. עושים מזה סיפור גדול יותר ממה שזה. הוא רוצה לחזור לעבודה, ערבים ויהודים כולם אותו דבר".

איתמר בן גביר, עורך דינו של מי שעבר התעללות, אמר לפני הדיון אתמול: "מסתבר שהסרטון שראינו זה רק קצה הקרחון. מחסן בלהות. בסיפור הזה יש מוטיבים לאומניים ואמירות נגד עם ישראל והעם היהודי. מראות שמחזירים אותנו הרבה שנים אחורה ואחרי כל זה אני גם זועם שהייתה מעורבות של יהודים בסיפור הזה. אנחנו דורשים מבית המשפט אפס סובלנות. במקביל, אנחנו הולכים להגיש תביעה של מיליונים נגד רשת שופרסל כדי שישלמו על הפגיעה, על הנזק, ההתעללות וההשפלה".

עורך הדין מחמוד רבאח, שמייצג את אחד החשודים, טען מנגד: "מדובר בצעיר ללא עבר פלילי שעובד בסופר. הצעיר מכחיש את כל המיוחס לו ולטענתו שמו שורבב לפרשה. אנו ממתינים שהמשטרה תבדוק את גרסתו ותסיים את החקירה בהקדם".