הרב איתן שנרב בבית החולים

אביה של רנה שנרב השתחרר מביה"ח: "תודה לרופאים"

הרב איתן שנרב שנפצע בפיגוע ליד דולב: אמרתי לרנה שלעולם לא אעזוב אותה • פרופסור אלון פיקרסקי: הוא משתקם יפה. בנו, דביר, עדיין מאושפז
כרמל דנגור
28 באוגוסט 2019
13:19

"תודה לרופאים": הרב איתן שנרב, שנפצע קשה ואיבד את בתו רנה בת ה־17 בפיגוע בבנימין, שוחרר היום (רביעי) מבית החולים הדסה עין כרם בירושלים בו אושפז. בנו דביר בן ה־19 נפצע קשה גם כן בפיצוץ המטען במעיין שלמרגלות היישוב דולב, עדיין מאושפז.

הרב שנרב אמר בצאתו מבית החולים: "רציתי להגיד תודה לקדוש ברוך הוא שהציל אותנו בניסי נסים. גם הרופאים אומרים שהיו ממש נסים. תודה לרופאים המקסימים והמדהימים שיש פה, וגם לכוחות הביטחון שעושים יום ולילה כדי לתפוס את כל הרוצחים. אין כמו עם ישראל".

עוד אמר הרב שנרב: "השתנה השיח הציבורי. היו אצלי המון כתבים, דיברתי איתם וביקשתי לשנות את השיח לשיח אחדות. אם אפשר, להתעסק יותר בתורה, בארץ ישראל ובעם ישראל". שנרב שאיבד את בתו הוסיף: "אמרתי לרנה בפיגוע – לא נעזוב אותך לעולם. ידעתי שהיא נהרגה, אבל אמרתי שנמשיך בשבילך להפיץ אור, ובארבעה ימים האחרונים לא יאמן כמה אור מופץ. אני חושב שזה ימשך שנים ומשיח ממש בפתח".

על בנו הפצוע דביר סיפר: "הוא מתקדם מאוד יפה. ילד חכם, מתוק עם המון כיבוד הורים. תמיד בנחת, תמיד עוצמה פנימית. ילד מתוק מדבש. הוא אמר לי היום: 'אנחנו נתגבר בעזרת השם'. הוא מרגיש הרבה יותר טוב".

פרופסור אלון פיקרסקי, מנהל האגף לכירורגיה בהדסה, אמר על שחרורו של הרב שנרב: "מאוד שמחים שאיתן משתחרר היום. הוא סבל מרסיס שפגע לו באחת העצמות מצד ימין. משתקם יפה וימשיך להיות אצלנו במעקב. בנו דביר עדיין מאושפז, הייתה לו פגיעה בבטן ובחזה, הוא מחלים יפה".