ארדואן וטראמפ
צילום: אי-פי

דיווח: ארדואן וטראמפ סיכמו על המשך שיתוף פעולה בסוריה

נשיא טורקיה: "ההסכם שאליו הגענו עם ארה"ב הוא צעד נכון לקראת הקמת אזור בטוח והוצאת כוחות המורדים". שני הנשיאים סיכמו להגן על אזרחים באזור אידליב בצפון-מערב סוריה
רויטרס
29 באוגוסט 2019
03:26

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, שוחח הלילה (חמישי) בטלפון עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ והשניים הסכימו להמשיך את שיתוף הפעולה בהגנה על אזרחים באזור אידליב שבצפון-מערב סוריה. כך דיווחה סוכנות הידיעות הטורקית אנאדולו.

מטוסים של סוריה ושל רוסיה הגבירו בעת האחרונה את התקיפות על האזור שבשליטת המורדים ואתמול נהרגו לפחות תשעה אזרחים באחת ההפצצות האלה. ארדואן הבהיר בשיחה עם הנשיא האמריקני כי הוא מצפה מארצות הברית לזרז את המהלך להקמת "אזור בטוח" בצפון-מזרח סוריה.

הנשיא הטורקי הדגיש כי אנקרה לא תאפשר עיכובים במימוש ההסכם עם וושינגטון והזהיר כי צבא טורקיה ערוך ומוכן בגבול עם סוריה. בתוך כך, טורקיה איימה לפתוח במבצע צבאי אם לא ייסוגו הכוחות הכורדיים (YPG), הנתמכים בידי ארצות הברית, מאזור הגבול. ארדואן אמר לכתבים בדרכו חזרה מפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקווה: "ההסכם שאליו הגענו עם ארצות הברית הוא צעד נכון לקראת הקמת אזור בטוח והוצאת ה-YPG".


"האזור הבטוח" הוצע בשנה שעברה על ידי הנשיא טראמפ, שהודיע ​​על תוכניות להסגת הכוחות המיוחדים האמריקניים מצפון סוריה, אך מאוחר יותר השעה את התוכנית כדי להבטיח שבעלות הברית הכורדיות של וושינגטון יהיו מוגנות.