מתוך מסיבת העיתונאים

נתניהו עם פייגלין: אנו יוצאים לדרך משותפת, רואה בך שר

ראש הממשלה בירך את החלטת יו"ר זהות והבטיח כי יביא לאישור הכנסת חוק לגליזציה של קנאביס רפואי כדי להקל על חולים, וייפתח את השוק לייבוא • יו"ר זהות: "רבותיי זוהי מהפכה מצילת חיים"
יערה שפירא
29 באוגוסט 2019
17:33
עודכן ב 17:41

"נביא לאישור הכנסת חקיקה של ליגליזציה לקנאביס רפואי כדי להקל על החולים ולמנוע מהם רגולציה מיותרת": כך אמר היום (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים שקיים ביחד עם יו"ר זהות משה פייגלין, שחתם מוקדם יותר היום על הסכם לפיו זהות לא תתמודד בבחירות הקרובות. "סיכמתי יחד עם משה שהנושא הזה ייכנס להסכמים הקואליציוניים של הממשלה הבאה", אמר.

עוד אמר ראש הממשלה: "שורש ההצעה שמשה הביא בפני, ואימצתי אותה בהסכמה מוחלטת, זה לפתוח את השוק לייבוא. כשהשוק אינו פתוח לייבוא הוא בעצם נתון לחסדיו של קרטל, וכשיש קרטל תמיד יש חוסרים ויש מחירים גבוהים ויש גם שירות לא טוב ומוצרים פגומים. לכן אנחנו רוצים ליצור תחרות על מנת לתת את השירות לאנשים שזקוקים לשירות הזה, לפעמים ממש זקוקים לו כדי לחיות.

צפו בהצהרה המשותפת

"אני רואה אותך שר בממשלה, אני רואה אותך שותף נאמן לדרך ולחזון, אני לא אומר את זה רק מן השפה אל החוץ ואילו אינן מילים בעלמא. אני באמת מתכוון לזה, ואני חושב שאנחנו נוכל לעבוד יחד בצורה יוצאת מן הכלל כדי להציב את היעדים האלה ולהשיג את היעדים האלה", הוסיף נתניהו. 

במקביל, לעד אלפר, מספר 2 של משה פייגלין, לא הגיע להצהרה, לאחר שהביע אמש התנגדות לפרישה בתנאים שהוצעו. יו"ר זהות אמר בנאומו לנתניהו: "נפתח הפתח להתחיל ולהגשים מתוך הממשלה שתקום בראשותך את חזון החירות של זהות". עוד הוסיף כי בהסכם עם הליכוד ישנה בשורה גדולה גם לשוק הפרטי, להורדת יוקר המחיה ולעסקים הקטנים. 


ראש הממשלה התייחס בתחילת דבריו גם לחשיפת צה"ל, ואמר כי אנו נחושים לסכל את המיזם המסוכן של דיוק טילי חיזבאללה, וכי מטרת פרסום הפרטים על המיזם הערב היא להעביר את המסר שלא נרשה לאויבינו להתחמש בנשק הקטלני הזה. "אני אומר להם - דיר באלק".

בתוך כך, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב כי הוא מקווה שמפלגות נוספות ינהגו באחריות, כפי שנהגה זהות, ויפרשו מהתמודדות בבחירות. הוא הביע תקווה שעשרות אלפי הקולות של זהות יתחלקו בין הליכוד לשאר המפלגות במחנה הימין.

כחול לבן מסרו בתגובה לסיכום בין נתניהו לפייגלין: "נתניהו דואג רק לנתניהו והפעם הוא קונה את פייגלין – כיסא תמורת חסינות. על חשבוננו הוא מנסה להקים את ממשלת החסינות הקיצונית שלו, ממשלת סמוטריץ' - פיגלין - בן גביר, שתקדם סדר יום קיצוני של הדתה-המרה-מדינת הלכה. הציבור בישראל מבין שהבחירה היא בין ממשלת חסינות שתדאג רק לנתניהו לבין ממשלת אחדות רחבה בראשות כחול לבן, שתדאג לאזרחי ישראל".