הפרות הסדר בעזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

הפרות הסדר בגבול עזה: חייל נפצע קל מרסיסי רימון שהושלך לעברו

ארבעה פלסטינים נעצרו לאחר שניסו לחדור מהרצועה לישראל עם סכין ורימון. להפרות הסדר השבועיות בגבול הרצועה הגיעו כ-6,000 פלסטינים, חלקם מתפרעים ומשליכים מטענים ורימונים אל כוחות הביטחון
איציק זוארץ
30 באוגוסט 2019
17:29
עודכן ב 20:29

חייל צה"ל נפצע היום (שישי) קל מרסיסי רימון שהושלך לעברו בהפרות הסדר על גדר הגבול בעזה. בנוסף על כך, ארבעה פלסטינים חמושים בסכין וברימון נתפסו כשניסו לחדור לישראל מדרום הרצועה. הם הועברו לחקירת כוחות הביטחון. להפרות הסדר השבועיות בגבול הרצועה הגיעו כ-6,000 פלסטינים, חלקם מתפרעים ומשליכים מטענים ורימונים אל כוחות צה"ל. ג'יפ של הצבא נפגע בעקבות רימון שהושלך לעברו.

הבוקר דיווח העיתון הלבנוני אל אח'באר שמצרים הציעה לחמאס הפסקת אש ארוכת טווח עם ישראל, תמורת שיפור המצב ההומניטרי והכלכלי ברצועה. לפי הדיווח, המצרים הזהירו את ארגון הטרור שרוב הבכירים בישראל רציניים בנוגע לאיום בעימות צבאי אם יימשך ירי הרקטות. משלחת חמאס לא הגיבה להצעה, אך הבטיחה כי תעביר אותה להנהגת הארגון.

בחמאס מצידם הבהירו שירי הרקטות לאחרונה לא נעשה על ידם, והוא התרחש בעקבות הלחץ על הרצועה. הם הדגישו שאינם מעוניינים במלחמה אך לא יוכלו להבטיח את השקט אם הלחץ והמתקפות יימשכו.

ביום רביעי האחרון שוגרה רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל שנחתה בשטח הרצועה. צה"ל תקף בתגובה עמדת חמאס בצפון רצועת עזה. יום קודם לכן שוגרה רקטה נוספת. במהלך השבוע יצאה משלחת חמאס לקהיר, שם המצרים הביעו זעם על הירי שהיה בימים האחרונים.