תחנת הכוח ברצועת עזה
צילום: חסן ג'די, פלאש 90

דיווח פלסטיני: ישראל תחדש במלואה את הזרמת הסולר לעזה

השבוע צמצמה ישראל בחצי את כמות הסולר הקטרי שהזרימה לתחנת הכוח, בשל ירי הרקטות לשדרות. לדיווח של אתר החדשות סווא, אין אישור רשמי מישראל
גל ברגר
31 באוגוסט 2019
18:28

אתר החדשות הפלסטיני סווא מדווח כי ישראל תחדש מחר (ראשון) במלואה את הזרמת הסולר הקטרי לתחנת הכוח ברצועת עזה. לדיווח, הנשען על מקור באו"ם, אין אישור רשמי מישראל.

השבוע צמצמה ישראל בחצי את כמות הסולר שהזרימה לתחנת הכוח, בשל ירי הרקטות לשדרות. אתר חדשות פלסטיני אחר דיווח אתמול בבוקר שמצרים התחייבה בפני חמאס שהסולר יזרום לעזה כסדרו החל מהשבוע הקרוב, בתנאי שתופחת האלימות בהפגנות הגדר בימי שישי.

אתמול הגיעו להפרות הסדר השבועיות בגבול הרצועה כ-6,000 פלסטינים, חלקם התפרעו והשליכו מטענים ורימונים אל עבר כוחות צה"ל. חייל צה"ל נפצע קל מרסיסי רימון שהושלך לעברו בהפרות הסדר. בנוסף על כך, ארבעה פלסטינים חמושים בסכין וברימון נתפסו כשניסו לחדור לישראל מדרום הרצועה. 

בחמאס הבהירו השבוע בפני המצרים כי ירי הרקטות בימים האחרונים לא נעשה על ידם, והוא התרחש בעקבות הלחץ על הרצועה. אנשי הארגון הדגישו שאינם מעוניינים במלחמה, אך לא יוכלו להבטיח את השקט אם הלחץ והמתקפות יימשכו.

במקביל, חמאס עוסק בימים אלה בריסון הפעילים הסלפים ברצועה. מקור פלסטיני אמר לכאן חדשות כי מנגנוני הביטחון של חמאס איתרו היום מטען חבלה באחד מרחובות העיר עזה, וניטרלו אותו. זאת לאחר שני הפיצוצים השבוע בעיר, שהביאו למותם של שלושה שוטרים פלסטינים.

בעזה מדווחים כי מאז הפיצוצים עצר חמאס עשרות פעילים סלפים, כמה מהם פרשו מהג'יהאד האסלאמי, וכמה פעלו מתוך שורות הג'יהאד. על פי אחד מהמקורות, שניים מהאחראים לפיצוצים בעיר סיימו קורס בזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי ימים ספורים קודם לכן.