בנימין נתניהו ואיילת שקד
צילום: קובי ריכטר, TPS, נועם רבקין פנטון, פלאש 90

הנשק של ימינה נגד קמפיין ה"געוואלד": חיבוק - ואיומי התקפה

בהתאם לאסטרטגיה שגובשה, בנט אמר כי יתמוך בחסינות לנתניהו, וחברי ימינה מבהירים כי ימליצו על נתניהו לראשות הממשלה • המפלגות נערכות לתשדירי התעמולה: בליכוד ימשיכו במתקפה נגד גנץ ולפיד, בכחול לבן יתמקדו בגודל המפלגה
יערה שפירא
31 באוגוסט 2019
21:47
עודכן ב 22:35

פחות משלושה שבועות לפני הבחירות, וברשימת ימינה נערכים לקראת קמפיין ה"געוואלד" של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שצפוי להתעצם ככל שמועד הבחירות יתקרב. ברשימה בראשות איילת שקד בנו אסטרטגיה, שלפיה מצד אחד "יחבקו" את נתניהו, אך מצד שני יאיימו בהתקפה. גם בשאר המפלגות נערכים לישורת האחרונה לפני ההליכה לקלפיות.


בהתאם לאסטרטגיה שגובשה, הערב (שבת) מספר 4 בימינה נפתלי בנט הצהיר בריאיון לחדשות 12 כי יתמוך בחסינות משפטית לנתניהו. בנוסף, חברי הרשימה מדגישים כי ימליצו על נתניהו להקמת הממשלה. כל זאת כדי לגרום לליכוד להפחית את המתקפות כלפיהם.

מנגד, במפלגה כבר הרכיבו מסרים נגד הליכוד, למקרה שיזדקקו להם. בין המסרים - הליכוד תרכיב ממשלה עם גנץ, אם ימינה לא תהיה גדולה.

בשבוע הבא ישובו תשדירי התעמולה, ובמפלגות מחדדים מסרים. בליכוד ימשיכו לתקוף את חוסר הניסיון של מנהיגי כחול לבן בני גנץ ויאיר לפיד, ואת אביגדור ליברמן. בקמפיין של ימינה יבליטו מאוד את איילת שקד, וכאמור ינסו להיאבק בניסיונות הליכוד למשוך לכיוונם מצביעים. בתשדירי התעמולה של ישראל ביתנו, ליברמן ימשיך להתמקד בנושאי דת ומדינה, ובהבטחה להקים ממשלת אחדות.

בכחול לבן יתמקדו בשני קווים כלליים: מתקפה נגד נתניהו, תחת הסיסמא "נתניהו דואג רק לנתניהו". המפלגה גם תתמיד בנרטיב כי הקרב החשוב הוא על מי תהיה המפלגה הגדולה ביותר, ולכן לא כדאי להצביע למפלגות קטנות יותר בשמאל.

בתשדירי המחנה הדמוקרטי ינסו לסתור את התזה של כחול לבן בדבר חשיבות המפלגה הגדולה, ויתקפו אותם על האמירה כי הליכוד הם שותפיהם הטבעיים. המסר המרכזי יהיה: "רק אנחנו, קול בטוח נגד נתניהו". בעבודה-גשר ינסו לשכנע שוב שאין להם כוונה לשבת בממשלת נתניהו, בצד דגש על היבטים חברתיים ואזרחיים. ברשימה המשותפת יציגו סרטון, שבו מגוון נשים וגברים אוחזים בשלט "אני שותף", כדי להדגיש מסרים של שלום ושוויון זכויות.