דוד ביטן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביטן: "הבעיה בערוץ 12 היא במעורבות הפוליטית שלו"

חבר הכנסת מהליכוד הגיב על הביקורת שנמתחה על נתניהו לאחר שקרא להחרים את הערוץ: "במסגרת חופש הביטוי יכול ראש הממשלה להמליץ על מה שהוא חושב לנכון וכך עשה"
קלמן ליברמן
01 בספטמבר 2019
10:05

חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד הגיב הבוקר (ראשון) על הביקורת שנמתחה על ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר שקרא להחרים את ערוץ 12, ואמר כי "הבעיה בערוץ 12 היא במעורבות הפוליטית שלו". את הדברים אמר ביטן לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ביטן המשיך ואמר כי "במסגרת חופש הביטוי יכול ראש הממשלה להמליץ על מה שהוא חושב לנכון וכך עשה". לדבריו, פעולותיו של הערוץ הן כדי "שהליכוד לא יקבל מספיק מנדטים ושלא ירכיב את הממשלה". ביטן, עם זאת, אמר כי הוא עצמו לא יחרים את שידורי הערוץ בשל הצורך "להיות מעודכן בחדשות להופעותיו ברדיו ובטלוויזיה". בנוסף אמר ביטן שהוא מאמין שהכתב גיא פלג קיבל את החומרים על חקירות ראש הממשלה לפני שבועיים ופרסומם קרוב לבחירות אינו כשורה.

אמש, ראש הממשלה נתניהו שב ותקף את ערוץ 12 ואמר כי "הם משחירים את דמותי כל יום". את ראשי הערוץ כינה "הרביעייה הסודית שמושכת בחוטים". זאת לאחר שפורסמו בחדשות 12 חומרים חדשים מחקירת תיק 4000, שמהם עלה שמנכ"ל משרד התקשורת דאז שלמה פילבר אמר בשיחה עם שאול אלוביץ כי "הושגו הבנות (בנושא מיזוג בזק-יס) בכפוף לאישור 'הבוס'", כשהכוונה הייתה לנתניהו. 

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

בעניין ההסכם עם יושב ראש זהות משה פייגלין אמר ביטן כי "מה שהיה חשוב לנו (הליכוד) אסטרטגית שהוא לא ירוץ על מנת שהימין לא יפסיד קולות. אנחנו רוצים שגם עוצמה לישראל לא תרוץ ואני מקווה שהם בסוף יתעשתו ולא ירוצו".