בחירות 2019

בחירות 2019 בכאן

ב-17 בספטמבר 2019 ינהרו המצביעים בהמוניהם לקלפיות זו הפעם השניה השנה, ואנחנו בתאגיד השידור הישראלי נערכים ליום שידורים מיוחד שלא ישאיר אף צופה מחוץ לרגעי ההכרעה של יום הבוחר.

לראשונה בישראל, "כאן" יעביר את סיקור הבחירות במתכונת שידורים רחבה עבור כלל צופי ישראל: קהל החירשים וכבדי השמיעה, ציבור העיוורים ובעלי לקויות ראייה, צופים עם מוגבלות קוגנטיביות, דוברי שפות וגם הצופים הצעירים יוכלו לצפות, להאזין, ולקחת חלק בזמן אמת במשדר הבחירות המסכם.

לצפייה במשדרי הבחירות המונגשים של כאן>>

כל השידורים יהיו זמינים לצפייה באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד), בערב יום הבחירות שייערך בשלישי, 17 בספטמבר, ג' באלול, החל משעות הערב.

עמוד השידורים של בחירות 2019

אלו שידורים יוצעו לצופי כאן?
משדר הבחירות המרכזי יועבר בערוץ כאן 11 החל מהשעה 19:57. ניתן יהיה לצפות בשידור החי גם באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

שידור בשפת הסימנים
חירשים וכבדי שמיעה יוכלו לצפות במשדר הבחירות בערוץ יוטיוב מיוחד אשר יונגש עם מתורגמנים לשפת הסימנים עבור השידורים עצמם. לאורך השידור מתורגמני כאן יתרגמו וינגישו את הדיווחים, הנאומים והראיונות של משדר הבחירות המרכזי, בהגשת דוריה למפל וצוות החדשות של כאן.
השידורים בשפת הסימנים יועברו בשידור ישיר החל מהשעה 19:57 גם באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

שידור עם כתוביות סמויות
במהלך ערב הבחירות, צופים חירשים וכבדי שמיעה יוכלו לצפות בשידורי כאן 11 בערוץ יוטיוב ייעודי עם כתוביות סמויות.
השידור יהיה זמין החל מהשעה 19:57 באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

שידור עם תיאור קולי
לטובת ציבור העיוורים וכבדי ראייה, יעלה ערוץ יוטיוב ייעודי מלווה בקריינות המתארת את המתרחש על המרקע בזמן אמת. הקריינים יתארו את המתרחש לאורך כל השידור וינגישו גם את נתוני המדגמים המוצגים על המסך. הקריינות תתבצע על ידי צוות הספרייה המרכזית לעיוורים ובעלי לקויות ראייה.
השידור בתיאור קולי לעיוורים וכבדי ראייה יחל בשעה 19:57 ויועבר בשידור ישיר גם בתחנת כאן תרבות בתדרים 104.9 ו-105.3 FM, וכן גם בעמוד שידורי הבחירת באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

לא לפספס אף פרט ממה שמתרחש על המרקע. דוריה למפל, מגישת משדר הבחירות של כאן 11

שידור בפישוט סימולטני
עבור צופים עם מוגבלות קוגנטיבית, יועבר משדר הבחירות בערוץ יוטיוב ייעודי על ידי קריינות בפישוט סימולטני, מיקוד רעיונות מרכזיים ושימוש במבנה תחבירי פשוט: הקריינים יפשטו את הטקסטים והדיווחים המועברים בשידור חי על ידי המגישים והכתבים לאורך השידור החי. השידור יבוצע בשיתוף צוות המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית של אגודת "עמי" והקריה האקדמית אונו.
השידור בפישוט לשוני יחל ב-19:57 ויהיה זמין לצפייה בעמוד שידורי הבחירות שלנו דרך האתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

שידור בשפות נוספות
לטובת צופים דוברי שפות, תחנת הרדיו כאן רק"ע תלווה את יום הבחירות במשדר בחירות מיוחד בשפות השונות: רוסית, אנגלית, צרפתית, אמהרית וספרדית.
השידור יועבר לאורך יום הבחירות בתדרים 100.3 ו- 101.8 FM וכן באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).
לטובת צופים דוברי ערבית, מכאן  יסקר את אירועי הבחירות בטלוויזיה וברדיו במשדר מיוחד בשפה הערבית החל מהשעה 19:57.

בחירות בכאן חינוכית
גם בכאן חינוכית נערכים ליום החג לדמוקרטיה ומזמינים את ילדי ישראל למשדר בחירות מיוחד לצעירים, "בוחרים בחפרנים"  - שידור חי ומיוחד בהגשת דודו ארז וצוות "החפרנים", עם משאלי רחוב, מערכונים משעשעים והפתעות נוספות.
השידור יועבר החל מהשעה 19:00 בערוץ כאן חינוכית - אפיק 23 בשלט, וכן גם באתר וביישומון כאן (להורדה: IOS | אנדרואיד).

כיצד תוכלו לצפות בשידורי בחירות 2019?
את כל משדרי הבחירות השונים של "כאן" תוכלו למצוא בעמוד השידורים המיוחדים, שזמין כעת לצפייה.  ניתן יהיה להגיע בקלות לכל אחד מהשידורים ולצפות במקום, גם באמצעות מחשב וגם באמצעות סמארטפונים.

גם הילדים יצטרפו ליום הבחירות בכאן חינוכית. "בוחרים בחפרנים"